Skocz do zawartości

ASUS H97M-E/CSM


Ian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z Z97 jest problem, bo nowsze BIOSy mają założoną tzw "white listę" na komendy zapisu do NVRAM. Aby zapis do NVRAM działał, trzeba ją zdjać - to powiedzmy jest do obejścia, reyder najlepiej opanował odnajdywanie kodu, ale potem taki BIOS trzeba wgrać. I tu jest największy problem, bo nie wgrasz zmodyfikowanego BIOSu normalnie, a tylko przez załadowanie np programatorem, lub USB Flashback jak jest na płycie. Więc jeśli jakaś płyta na Z97 i NVRAM MUSI działać bezwzględnie, to płyta z USB Flashback, lub model np Z97 Pro Gamer który do którejś wersji miał odblokowany BIOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest pocieszające to co piszesz. Ale innego rozwiązania niż zakup tej właśnie płyty nie przewiduję. Nie ma zwyczajnie takiej potrzeby. Te komputer jest u mnie w domu podpięty pod TV i jego całym zadaniem jest odtwarzanie programów TV + filmów w avi lub mp4. To wszystko. No i oczywiście praca w sieci. Nawet bez NVRAM sobie poradzi. A w tej chwili w dwóch sklepach MicroCenter (duża sieć komputerowa) jest tylko jedna, jedyna płyta 1150. Prawdopodobnie ostatni taki zabytek. Zależy mi tylko na tym, aby Sierra robiła i najlepiej żeby dało się ją zainstalować, bo na poprzedniku (hack2 ze stopki) nie dało rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Ale, skoro już jesteśmy w tym temacie, powiedz mi, która płyta pod Haswell jest dobra. Widzisz, w US, na chwilę obecną zniknęły z rynku wszystkie płyty 1150. Nie da się też kupić nic 1155 (mam taki procesor). Pozostały jedynie 1151. Łatwo to sprawdzić zerkając na oferty amerykańskich sklepów. Nie piszę tu o eBay'u czy Amazon. Chodzi mi o natychmiastowy zakup. Ta "jedna, jedyna", o której pisałem, zniknęła też w niewyjaśnionych okolicznościach. W Polsce macie chyba łatwiej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.