Jump to content
Sign in to follow this  
ludzik82r

Kalibracja Retina 5K iMac 2017

Recommended Posts

Kalibracja przy wykorzystaniu spektrofotometru i kolorymetru, z pomiarami przed i po kalibracji to koszt od 250PLN. Spektrofotometr gwarantuje precyzję kalibracji, a pomiary pokazują czy kalibracja jest OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za 150 zł to co najwyżej znajdziesz optymalizację za pomocą samego kolorymetru i oby nie np spidera. Nie da rady zrobić porządnej kalibracji samym kolorymetrem, nawet jak ktoś ma sam spektrofotometr to też z tego nie wyjdzie nic, ponieważ spektrofotometr "gubi" się w ciemnych zakresach tonalnych.

 

Kalibracja która coś wnosi zaczyna się dopiero od użycia spektrofotometru do stworzenia wzorca korekcji dla kolorymetru. Dopiero tak "skalibrowany" kolorymetr pod konkretną sztukę wyświetlacza może poprawnie skalibrować monitor. Cena takiej kalibracji wynika z kosztów sprzętu i softu... Podstawowy spektrofotometr do zadań tworzenia profili korekcji do kolorymetrów to koszt minimum 5tyś PLN a do tego musisz doliczyć następne parę tysięcy na porządny kolorymetr i soft do kalibracji. Ja wykonuję jedynie porządne kalibracje a nie takie w które klient wierzy, że coś poprawiły.

Share this post


Link to post
Share on other sites

wiesz jak nie mówię ze tak nie jest , miałem kalibracje spiderem pc i ją sam modyfikowałem ( i było lepiej) tak samo jak sam iMac kalibrowałem, ale po reinstalacji nie potrafię wgrać pliku ustawień koloru ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.