Jump to content
Sign in to follow this  
De3ny

Gembird BTD-MINI5 czy będzie działał z Magic Mouse?

Recommended Posts

Witajcie,
postanowiłem sprawdzić jak działa Magic Mouse (w przyszłości jakaś bezprzewodowa klawiatura), ale najpierw chcę kupić adapter i słyszałem, że urządzenia oparte na CSR8510 (w tym oparty o ten układ BTD-MINI4) działają. Wiecie jak jest z nowszą wersją MINI5? W opisie jest tylko CSR (podobnie jest z adapterami Orico, które również działają) ale nie ma wersji. Czy lepiej szukać czegoś opartego na BCM20702 i za dwa razy większą kwotę kupić ASUS BT400 czy no-name z BCM20702 za kwotę MINI5? Czy jakieś inne urządzenie? Potrzebuję czegoś do łączenia z klawiaturą/myszą i nic więcej, a tego MINI5 mogę mieć na miejscu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oryginalny moduł Apple  - wszelkie "zamienniki" PC nie wspierają w 99% działania w BIOS/UEFI i/lub multitouch. Jedyny BT na USB jaki prawidłowo działał też i w BIOSie to był staruśki Belkin FT016.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Działanie w BIOS/UEFI mnie nie interesuje, zależy mi na pełnoprawnym działaniu Magic Mouse. W specyfikacji innego adaptera od 4World na CSR8510-A10 jest napisane, że obsługuje macOS, a MINI5 powinen mieć ten sam układ. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z kartami na usb różnie bywa. Raz działają, raz nie. Jak już działają to moze nie działać wybudzanie z uśpienia lub nie będą działać np gesty na 3/4 palce. Nie reguła ale niebezpieczeństwo spore. Wypowiedzieć może sie tylko osoba, która takowego bt używała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A taki tańszy za 10-15 zł ale na chipsecie BCM20702 warto upolować, czy jak już to poświęcić więcej na Asusa? Różni się to w ogóle czymś, czy zastosowany układ to nie wszystko? 

Wziąłbym w następnym tygodniu jakiś ze sklepu z tych "tańszych" i ewentualnie oddał o ile by się udało, czy wymienił. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja używam Asusa BT-400 + Magic Keyboard i poza brakiem wspierania BIOS/UEFI, wszystko pod macOS działa perfekcyjnie. Absolutnie żadnych problemów. Działa też połączenie z iPhone. Realny zasięg sygnału między komputerem a klawiaturą to około 5 metrów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 metrów to już sporo, ja i tak będę miał adapter jakieś 20 cm od myszki/klawiatury to myśle że nie powinno być większych problemów. Jakby działały wszystkie gesty na Magic Mouse to bym się nie zastanawiał, bo na tym mi zależy. Chyba, że jakiś niedrogi adapter na PCI-e, Internet i tak mam po kablu. Chętnie nawet bym zakupił BCM943602CS z aliexpress. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piszecie wyłącznie o myszy i klawiaturze. Tak, jakby ktoś używał klawiatury czy myszy z odległości 5 metrów. Używacie? A, to przepraszam!

Co innego np. słuchawki. Ja miałem wiele zastrzeżeń do moich AirPodsów. Dźwięk był momentami rwany nawet z odległości 1m. Z klawiaturą i myszą oczywiście nie było problemów, ale ja myślę że z tymi urządzeniami problemów nie ma, jakikolwiek adapter byśmy nie zastosowali. Próbowałem kilka różnych dongli. USB 2 i 3 a nawet takie, które w specyfikacji miały, że zasięg sięga 100 m. Dopiero karta Broadcom BCM94360 wyraźnie pomogła. Mam mysz i klawiaturę działającą w BIOS. A klawiatura jest bardzo upierdliwa - Kanex Multi Sync. Ale najważniejsze, że AirPodsy działają już bezbłędnie nawet do odległości 10-15 m. Z myszą raczej nie wychodzę na spacer, więc nie testowałem odległości, bo i po co? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bo widzisz - ja mam duży salon ok 40m2. W jednym końcu stoi biurko i dwa monitory a w drugim TV z kanapą podłączony długim 15m kablem HDMI robiący też jako trzeci monitor. Mysz i klawiatura przydaje się leżąc na kanapie i przeglądając multimedia z PC lub oglądając filmy/seriale online. Nie trzeba wstawać, żeby choćby zrobić przerwę jak zadzwoni telefon. Albo taka sytuacja: jest impreza, wszyscy siedzą na kanapach i nagle ktoś chce zapodać na TV film z YouTube lub obejrzeć film z mojego dysku. Nie ma problemu. Dostaję klawiaturę, myszkę i po temacie, nie muszę 10 osób do komputera zaciągać. Jak się mieszka w pałacu a nie kawalerce, to duży zasięg BT się przydaje ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziś przyszedł do mnie najtańszy BCM20702A0 Tinxi 4.0, nie odpalił od razu, ruszyłem go Continuity Activation Tool co nie pomogło, dograłem OBluetoothFamily.kext, po czym edytowałem BroadcomUSBBluetoothHCIController.kext i po restarcie został wykryty, jednak próbuję i nie mogę połączyć się z iPhone 7, choć telefon wykrywa iMaca. Załączam zrzut, zauważyłem że nie mam LE - czy to jakiś problem?

 

edit: wgrałem inne OBluetoothFamily.kext i wszystko sprawnie działa. Jest LE, łączy się z iPhone 7, jednak chyba nie można niczego przesyłać, nie działa AirDrop, bądź coś źle skonfigurowałem. Czy do działania AirDrop jest wymagana karta Wi-Fi w komputerze?

post-4827-0-84395300-1521109814_thumb.png

post-4827-0-45374800-1521120315_thumb.png

post-4827-0-68707300-1521121856_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.