Skocz do zawartości

Gembird BTD-MINI5 czy będzie działał z Magic Mouse?


De3ny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
postanowiłem sprawdzić jak działa Magic Mouse (w przyszłości jakaś bezprzewodowa klawiatura), ale najpierw chcę kupić adapter i słyszałem, że urządzenia oparte na CSR8510 (w tym oparty o ten układ BTD-MINI4) działają. Wiecie jak jest z nowszą wersją MINI5? W opisie jest tylko CSR (podobnie jest z adapterami Orico, które również działają) ale nie ma wersji. Czy lepiej szukać czegoś opartego na BCM20702 i za dwa razy większą kwotę kupić ASUS BT400 czy no-name z BCM20702 za kwotę MINI5? Czy jakieś inne urządzenie? Potrzebuję czegoś do łączenia z klawiaturą/myszą i nic więcej, a tego MINI5 mogę mieć na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki tańszy za 10-15 zł ale na chipsecie BCM20702 warto upolować, czy jak już to poświęcić więcej na Asusa? Różni się to w ogóle czymś, czy zastosowany układ to nie wszystko? 

Wziąłbym w następnym tygodniu jakiś ze sklepu z tych "tańszych" i ewentualnie oddał o ile by się udało, czy wymienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 metrów to już sporo, ja i tak będę miał adapter jakieś 20 cm od myszki/klawiatury to myśle że nie powinno być większych problemów. Jakby działały wszystkie gesty na Magic Mouse to bym się nie zastanawiał, bo na tym mi zależy. Chyba, że jakiś niedrogi adapter na PCI-e, Internet i tak mam po kablu. Chętnie nawet bym zakupił BCM943602CS z aliexpress. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie wyłącznie o myszy i klawiaturze. Tak, jakby ktoś używał klawiatury czy myszy z odległości 5 metrów. Używacie? A, to przepraszam!

Co innego np. słuchawki. Ja miałem wiele zastrzeżeń do moich AirPodsów. Dźwięk był momentami rwany nawet z odległości 1m. Z klawiaturą i myszą oczywiście nie było problemów, ale ja myślę że z tymi urządzeniami problemów nie ma, jakikolwiek adapter byśmy nie zastosowali. Próbowałem kilka różnych dongli. USB 2 i 3 a nawet takie, które w specyfikacji miały, że zasięg sięga 100 m. Dopiero karta Broadcom BCM94360 wyraźnie pomogła. Mam mysz i klawiaturę działającą w BIOS. A klawiatura jest bardzo upierdliwa - Kanex Multi Sync. Ale najważniejsze, że AirPodsy działają już bezbłędnie nawet do odległości 10-15 m. Z myszą raczej nie wychodzę na spacer, więc nie testowałem odległości, bo i po co? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo widzisz - ja mam duży salon ok 40m2. W jednym końcu stoi biurko i dwa monitory a w drugim TV z kanapą podłączony długim 15m kablem HDMI robiący też jako trzeci monitor. Mysz i klawiatura przydaje się leżąc na kanapie i przeglądając multimedia z PC lub oglądając filmy/seriale online. Nie trzeba wstawać, żeby choćby zrobić przerwę jak zadzwoni telefon. Albo taka sytuacja: jest impreza, wszyscy siedzą na kanapach i nagle ktoś chce zapodać na TV film z YouTube lub obejrzeć film z mojego dysku. Nie ma problemu. Dostaję klawiaturę, myszkę i po temacie, nie muszę 10 osób do komputera zaciągać. Jak się mieszka w pałacu a nie kawalerce, to duży zasięg BT się przydaje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie najtańszy BCM20702A0 Tinxi 4.0, nie odpalił od razu, ruszyłem go Continuity Activation Tool co nie pomogło, dograłem OBluetoothFamily.kext, po czym edytowałem BroadcomUSBBluetoothHCIController.kext i po restarcie został wykryty, jednak próbuję i nie mogę połączyć się z iPhone 7, choć telefon wykrywa iMaca. Załączam zrzut, zauważyłem że nie mam LE - czy to jakiś problem?

 

edit: wgrałem inne OBluetoothFamily.kext i wszystko sprawnie działa. Jest LE, łączy się z iPhone 7, jednak chyba nie można niczego przesyłać, nie działa AirDrop, bądź coś źle skonfigurowałem. Czy do działania AirDrop jest wymagana karta Wi-Fi w komputerze?

post-4827-0-84395300-1521109814_thumb.png

post-4827-0-45374800-1521120315_thumb.png

post-4827-0-68707300-1521121856_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.