Skocz do zawartości

Problem z USB na płycie P55-UD5 z Sierra


Trapist_e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Odkopałem stary komputer z Mavericksem na hdd, przekopiowałem cały obraz na ssd i postanowiłem zaktualizować go do Sierry/High Sierry.
Problem mam z uruchomieniem USB na 10.12.6. Na Mavericksie działały kexty ze Snow Leoparda - Gigabyte USB Rollback. 
Wyczytałem, że teraz nie są używane, bo w Sierra inaczej działają sterowniki USB. 
Czy jedyną opcją na moją płytę to poprawki DSDT? Jeżeli tak to jakie?

Sprzęt:
Płyta: Gigabyte GA-P55-UD5 (tak wiem, gigafail/gigabrick :D )
Procesor: i7-860
Grafika: GTX960, odpalona przez webowe stery nvidii
Dźwięk: ALC885, to też nie działa, muszę odpalić, nie pamiętam jak, więc też będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się tą wiedzą :)
Sieciowa: BCM94360, Realtek RTL8111.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Odkopałem stary komputer z Mavericksem na hdd, przekopiowałem cały obraz na ssd i postanowiłem zaktualizować go do Sierry/High Sierry.

Problem mam z uruchomieniem USB na 10.12.6. Na Mavericksie działały kexty ze Snow Leoparda - Gigabyte USB Rollback. 

Wyczytałem, że teraz nie są używane, bo w Sierra inaczej działają sterowniki USB. 

Czy jedyną opcją na moją płytę to poprawki DSDT? Jeżeli tak to jakie?

 

Sprzęt:

Płyta: Gigabyte GA-P55-UD5 (tak wiem, gigafail/gigabrick :D )

Procesor: i7-860

Grafika: GTX960, odpalona przez webowe stery nvidii

Dźwięk: ALC885, to też nie działa, muszę odpalić, nie pamiętam jak, więc też będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się tą wiedzą :)

Sieciowa: BCM94360, Realtek RTL8111.

 

Pozdrawiam

Witam    O:)   Do clovera  kataog KEXT/ 10.12/13 dodaj AppleUSBXHCI.kext i GenericUSBXHCI.kext , dżwięk OTHER/ Lilu.kext, AppleALC.kext i poczytaj Uruchamianie podzespołów macOS - karta muzyczna : AppleALC - Uruchomienie audio bez modyfikacji plików systemowych.

Na GA-P55-UD3  osx 10.10/11/12/13 funkcjonuje   O:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam    O:)   Do clovera  kataog KEXT/ 10.12/13 dodaj AppleUSBXHCI.kext i GenericUSBXHCI.kext , dżwięk OTHER/ Lilu.kext, AppleALC.kext i poczytaj Uruchamianie podzespołów macOS - karta muzyczna : AppleALC - Uruchomienie audio bez modyfikacji plików systemowych.

Na GA-P55-UD3  osx 10.10/11/12/13 funkcjonuje   O:)

AppleUSBXHCI ze swojego systemu, czy ten patchowany z insanelymac? I czy Ty przypadkiem nie powielasz tego samego sterownika wklejając do jednego folderu AppleUSBXHCI i GenericUSBXHCI? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta wymaga poprawek do DSDT.

 

A co się dzieje? Może zwyczajnie nie będzie potrzebne kombinowanie z USB.

Właśnie pamiętam, że na 10.9 miałem działające DSDT, które gdzieś zgubiłem. I teraz znowu się z tym babrać.. ugh.

Co się dzieje? USB nie działa, żaden port, oprócz tych, które są w monitorze. Raport systemowy nazywa to "magistrala usb 2.0" na sterowniku AppleUSBEHCIPCI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"dont panic" zawsze mozesz uruchomic z klucza i usunac .... a tak czy inaczej bedzie potrzebna pomoc kolegow, którzy maja to w małym paluszku  :-D ja mam klucz zrobiony na uniwersalnym configu Clovera bez poprawek dsdt i dograniu kext Lilu i AppleALC funkcjonuje, problem jest grafika GA-HD6670, ale w Twoim przypadku tego problemu nie masz  O:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ogarnąłem DSDT, tak jak pisałeś Piter, z patcha do MacIASL. USB działa perfekcyjnie. Nie działa dźwięk, sleep, PM. Muszę kombinować w DSDT, czy na sleep i PM jest inny sposób?
SMBios to imac 14.2, podejrzewam, że to jest przyczyna braku PM, ale czy jest możliwość zachowania tego SMBiosa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.