Jump to content
Sign in to follow this  
314TeR

Brak sygnału przy uruchamianiu z podłączonym monitorem DVI

Recommended Posts

No i mnie osobiście też dopadły problemy... Zakręciłem się jak naleśnik i nie wiem OCB... 

 

Mam EVGA GTX 980 Ti - sztuka wyjątkowo udana, bo odpala w VESA bez sterowników webowych, dzięki czemu nie muszę przy rozruchu nawet dodawać nv_disable=1. Karta działa na webowych sterach doskonale w 10.10 jak i 10.11. Wczoraj za byka chciałem wziąć mój podstawowy sprzęt i zaktualizować do Sierry a tu taki zonk. Instalacja sierry w VESA OK, instaluję stery webowe, dodaję nową sekcję do clovera, bo flagi nvda_drv=1 Sierra nie przyjmuje:

<key>SystemParameters</key>
    <dict>
         <key>NvidiaWeb</key>
         <true/>
    </dict>

I kupa - po restarcie czarny ekran... tzn klasyka gatunku w przejściu z trybu konsolowego w tryb graficzny, monitory idą w sleep. Problem mam zarówno wo 10.12.0 16A323 jak i 10.12.1 16B2555.

 

Ktoś coś trafił, wie... 

 

PS Czym nowszy macOS tym większe bagno... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znalazłem... 

 

Info dla innych... Nie wiem czy to kwestia mojej 980Ti czy sterów webowych, czy Sierry, czy jakiś kombinacji ich, ale przyczyną główną dla której nie miałem obrazu jest podpięcie jednoczesne dwóch monitorów. Na jednym monitorze wstaje. Odpaliłem dla testów HD4600 i jeden z monitorów wylądował na HD4600 a drugi na GTX980Ti i aby wystartować w ogóle system podstawowym monitorem musi być HD4600, co mi osobiście się nie uśmiecha. 

 

Drugą bolączką jaką wychwyciłem to sprzęt po sleep mi nie wstaje... tzn budzi się, ale zostaje czarny ekran... standardowa bolączka radeonów... 

 

Ja na razie dziękuję za Sierrę do pracy na co dzień. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

GTX750Ti + sterowniki webowe i najnowsza sierra 10.12.2(16C68). Brak jakiegkolwiek sygnału na wszystkich wyjściach. Karta od ASUSa. Sprawdzałem wszystkie wyjścia czyli 2x DVI-D, HDMI i VGA. Na Żadnym wyjściu nie mam sygnału. Sterowniki webowe, wywalone nvdisable i NVidia Web driver zaznaczone w clover configuratorze, inject nvidia na off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na dniach instalowałem swojego pierwszego hacka, asus z170 pro gaming i5 6600k plus gigabyte gtx980.

Instalowałem co prawda z multibeast bo z uniboot nie dałem rady ale gtx pracuje poprawnie przed i po instalacji web driverów.

 

Jedynie dźwięku z płyty nie mogę zainstalować ale używam rme babyface na usb i karta pracuje poprawnie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolejne starcie moje z Sierrą. 

 

Dziś za radą Oswaldiniego spróbowałem odpalić 10.12.3 z włączonym CSM. Desktop zaskoczył na 2 monitorach i jest to jakieś obejście problemu... niezbyt eleganckie, ale jest... 

 

Oj coś czuję, że w Sierra zmienili więcej niż nam się wydaje, może paradoksalnie to podobny problem co czarny screen z AMD po sleep. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poprzedniego rozwiązania nie testowałem. 

 

Przetestowałem inne - kupiłem aktywną przejściówkę LogiLink® DisplayPort 1.2 to HDMI Adapter podłączyłem za pomocą jej jeden monitor w port DP, a drugi wpiąłem w port HDMI i bingo - dwa monitory zadziałały z CSM na off. Jest tylko jeden szkopuł, tylko dwa porty DP z trzech działają prawidłowo. 

 

 

Moja VGA ma taki układ wyjść. Jeden monitor mam zawsze podłączony w HDMI, drugi monitor podpinam pod pozostałe porty. I tak, porty oznaczone na czerwono NIE działają z HDMI, a oznaczone na zielono tak. 
 
geforce-gtx-980-ti-ports.png
 
Podsumowując, jak ktoś ma problem z uruchomieniem więcej niż jednego monitora na nvidiach pod macOS Sierra, to na tę chwilę są sprawdzone dwa rozwiązania:
 
1. CSM -> on i wtedy działają wszystkie porty w dowolnej konfiguracji.
2. CMS -> off + znalezienie właściwych portów monitora (DP/HDMI) jak powyżej*
 
* Jakbym miał oba monitory na DP, to pewnie nawet bym nie zauważył tego problemu, ale mam niestety oba na DVI i/lub HDMI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witajcie, nabyłem nową kartę graficzną mianowicie GTXa 1060 3GB od Gigabyte. Karta posiada 2xDVI-D 1xHDMI i 1xDisplayPort. Posiadam system Sierra 10.12.6 z najnowszymi web driverami i niestety mam problem z złączem DVI. Do karty mam podłączone 3 monitory przez HDMI, DP, DVI, problem jest wtedy gdy przy uruchamianiu systemu podłączony jest monitor DVI przy takim połączeniu występuje no signal na wszystkich monitorach. Jak uruchomię monitor bez podłączonego DVI to normalnie jest obraz na wszystkich monitorach i mogę podłączyć monitor DVI i śmiga. Wkurza mnie trochę konieczność odpinania kabla DVI więc przychodzę z pytaniem czy da się na to coś poradzić? Mój SMBIOS iMac14,2, sprzęt ze stopki. Próbowałem NvidiaGraphicsFixup lecz on jest chyba do czego innego ale i tak nie działało. Tutaj mój config.plist: https://pastebin.com/kh42aNfH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oczywiście, żadnej różnicy nie ma. Probowałem też odpinać monitor DP, HDMI by były tylko dwa nie trzy ale i tak jak jest podpięty DVI to po załadowaniu systemu i przechodzeniu w tryb graficzny jest brak sygnału na wszystkich monitorach.

Edit: dopiero teraz zauważyłem przypięty temat z podobnym problemem więc przepraszam za zaśmiecanie forum, temat można zamknąć choć żadnego dobrego rozwiązania nie znalazłem. Ustawienie videoportów nic nie daje, bootowanie z CSM pomaga no ale nie po to kupowałem nową kartę graficzną by nadal bootować w CSM :P. Teraz instaluję High Sierre może będzie lepiej działać.

Edit2: na High Sierra 10.13.3 taki sam problem ale inaczej się objawia na jednym monitorze zostaje tylko log z bootowania z -v a na pozostałych no signal i tryb graficzny się nie odpala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.