Jump to content
Sign in to follow this  
cshacked87

Miks języka polskego i angielskiego

Recommended Posts

Witam, po instalacji Sierry na laptopie mam mieszany język systemu np. klikając Jabłko > Uruchom ponownie > mam tytuł i przyciski po angielsku, a opis po polsku. Taka sama sytuacja jest przy opcji Wyłącz.

Podczas logowania do systemu okno logowania do systemu jest również po angielsku.

Z czego może wynikać ten błąd ? Próbowałem usunąć język i dodać jeszcze raz, ale błąd się powtarza.

sudo /System/Library/CoreServices/Language\ Chooser.app/Contents/MacOS/Language\ Chooser

"zatwierdzasz enterem i podajesz  hasło także zatwierdzając enterem. Po chwili pojawi Ci się okno wyboru języka tak jak przy instalacji systemu, po jego wybraniu i ponownym uruchomieniu komputera wszystko będzie już po polsku "

Skądś to przepisałem, jedynie cytuję, ale osobiście przetestowałem i działa.

Też tak mam, z czasem pewnie samo się naprawi.

Miks języka PL i EN, wynika z braku działającego zapisu do NVRAM podczas instalacji macOS. System trzyma ustawienia języka w nim, i kiedy po pierwszym restarcie, następuję drugi etap, NVRAM jest czyty i instalator przyjmuje domyślnie EN i stąd wychodzi taki miks. Czasami taki miks nie chciał mi działać później poprawnie.

Ostatnio testuję bety systemu 10.13.4 i przy cotygodniowej aktualizacji od b4 do wczorajszej b6 nigdy nie zdarzyło mi się "otrzymać" tego miksu. Natomiast przy którejś aktualizacji 10.13.3 raz pojawił się problem. Mało tego, rozwiązanie które zacytowałem, pochodzi z forum, gdzie hamaki nie są tolerowane, więc przydarza się i na  maczkach.