Jump to content
cshacked87

Porządek w kernel extension.

Recommended Posts

Witam, chcę usunąć niepotrzebne .kexty, podzespoły komputerowe jakie posiadam: MSI H100I PRO, i3-6100, GTX 1060, Kingston DDR4, Realtek RTL 8111H Lan, Realtek ALC887.

Kexty, które mam zainstalowane:

AppleALC, 

AtherosE2200Ethernet,

FakeSMC,

IntelGraphicsFixup

IntelMausiEthernet,

Lilu,

NvidiaGraphicsFixup,

RealtekRTL8111.

Jeśli korzystam z Nvidi to IntelGraphicsFixup potrzebny ?

Co w przypadku IntelMausiEthernet i AtherosE2200Ethernet jeśli karta sieciowa to Realtek ?

Zauważyłem jeszcze problem, że co któreś uruchomienie nie startuje mi myszka (Corsair RGB), która jest podświetlona, ale żeby zaczęła działać muszę wyciągnąć przewód z USB i podłączyć, czy może to wynikać z brakującego rozszerzenia ?

Możesz wywalić kexty, ale nie musisz. To nie Windows.

Kext to rozszerzenie jądra, uruchamiane jest i ładowane tylko jak posiadasz takowy sprzęt. Tak jest skonstruowanym macOS, system ma kexty do całego sprzętu Apple, ale używane i ładowane są tylko te do sprzętu jaki posiadasz.

Rozumie, dla własnego spokoju wywaliłem IntelGraphicsFixup, AtherosE2200Ethernet, IntelMausiEthernet.

Czy któryś z tych .kextów może powodować problem z uruchamianiem połączenia internetowego ?

Zauważyłem, że mam problem przy pierwszym uruchomieniu komputera - domyślnie Clover ustawiony na startowanie z dysku Macos, uruchamia się bez dostępu do internetu.

Gdy wybiorę jako pierwsze uruchomienie Windows to następne uruchomienie macOS skutkuje połączeniem z internetem.

Dodatkowo:

Zauważyłem jeszcze problem, że co któreś uruchomienie nie startuje mi myszka (Corsair RGB), która jest podświetlona, ale żeby zaczęła działać muszę wyciągnąć przewód z USB i podłączyć, czy może to wynikać z brakującego rozszerzenia ?

A może zwyczajnie tak ma RTL8111.

Temat rozwiązany, problematyczne okazało się urządzenie od operatora.

W kwestii USB, widzę że brakuje mi USBInject.kext, który znajduje się w gotowej paczce na Skylake, czy może to być przyczyną, że nie widzi czasem myszki ?

Zobaczmy czy coś się zmieni, dograłem rozszerzenie.

Czy jest gdzieś na forum rozpiska, do czego służą .kexty z gotowej paczki UnibootX?

Nie wiem do czego służy:

CPUSensors,

GPUSensors,

LPCSensors,

HDMIAudio,

SATA_Legacy.

To akurat chyba logiczne:

CPUSensors - odczyt parametrów CPU

GPUSensors - odczyt parametrów GPU

LPCSensors - odczyt parametrów LPC (wentyle, etc)

HDMIAudio - audio po HDMI

SATA_Legacy - wstrzykuje nazwę kontrolera SATA (kosmetyka)

Dokładnie tak myślałem, chciałem się upewnić. 

Rozumiem, że te rozszerzenia są potrzebne w przypadku kiedy korzysta się z oprogramowania do odczytywania parametrów poszczególnych podzespołów w komputerze.

Co do SATA_Legacy nie ma znaczenia jeśli jest UEFI ?