Skocz do zawartości

instalacja high Sierra Asus prime z370-a


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy na moim zestawie uda się postawić High sierre? 

 

 

Procesor: i3-8100
Płyta główna: Asus prime z370-a
Grafika: Asus strix gtx970
Ram: g.skill 3200 cl14 

Karta sieciowa : BCM943602CS 

 

Oraz czy ten poradnik będzie dla mnie odpowiedni:

http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się postawić bez problemu, od bodaj 10.13.1 nie trzeba już nawet FakeCPIID ustawiać, procesor obsługiwany jest natywnie ale macOS nie rozpoznaje nazwy modelu (kosmetyka). Oblatałem już kilka Prime Z370-A i działają bardzo stabilnie, użyj UniBootX i jako bazy setu dla Z170.

Zrobiłem na bazie z170 ale tylko jak wciskam instalacje to wyświetla się czarny ekran 

1) raz było "osxaptiofix2 drv: starting overrides......" ale odinstalowalem to w cloverze 

nastepnie

2) pokazały sie same plusy "++++++++++++++++++++++++++++++" i się restartował

3) coś namieszałem w cloverze i teraz jest czarny ekran i podłoga "_" i się nie restertauje 

 

Co nalleży ustawić żeby to ruszyło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Biorę się po długiej przerwie ponownie za instalacje systemu i mam problem ponieważ nie chce się załączyć instalacja poniżej krok po kroku co robię:

  1. Odpinam ssd z Windowsem
  2. Podpinam ssd dla OSX
  3. Pierwszy pendrive z systemem osX High Sierra zrobiony
  4. Drugi pendrive z UniBootX-Clover-2017-12-08 zrobiony
  5. Zgrywam nazwę z płyty (PRIME Z370-A)
  6. W katalogu EFI/Clover/OEM robię kopie katalogu (Skylake Z170) i zmieniam mu nazwę na (PRIME Z370-A)
  7. W biosie ustawiam fastboot disabled i port szeregowy off (reszta ustawiona domyślnie  poza EHCI Hand OFF którego chyba nie ma na tej płycie)
  8. Wpinam oba pendrivy unibootx się uruchamia wciskam dysk z instalką High Sierra i wyskakuje cos takiego i się resetuje

aab18b661c1f.jpg

 

No i w tym momencie utknąłem już dwa dni i pomysłu nie mam co robić dlatego proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień OsxAptioFix2Drv na AptioMemoryFix, jak nie pomoże to wybierz inny z listy

Ale to ja próbowałem przy pomocy UniBootX to chyba już się nie wgrywa już Clovera?

 

 

Próbowałem też tych ustawień ze screena od Ciebie na samym Cloverze bez UniBootX to jak odpalam to pojawia mi się jabłko ale bez paska pod nim i tak stoi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, nie wiem o co chodzi. Pisz spokojnie i bez emocji.
APFS.EFI wrzuciłes do drivers64UEFI ?  apfs.efi ma być od wersji systemu który chcesz instalować

Chodzi mi o to że jak mam 2 pendrive-y to na 

1.mam tylko UniBootX

13e91723013b.png

 

a na 2 tylko system nie instaluje już tam dodatkowo Clovera

fc51956f9c7c.png

 

Zmienić w Clover na AptioMemoryFix to już mogę tylko w Clover Configuration w tym miejscu tak?

bea861f5e6ca.png

 

 

Tak APFS.EFI mam skopiowany z osx który ściągnąłem z App Store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienić w Clover na AptioMemoryFix to już mogę tylko w Clover Configuration w tym miejscu tak?

Nie mam pojęcia co robi CloverConfigurator, ale nie powinieneś mieć jednoczesnie OsxAptioFixDrv i AptioMemoryFix. Usuń z folderu drivers64UEFI pozostałe AptioFixy, a pozostaw jedynie AptioMemoryFix. Ewentualnie w CloverConfigurator w sekcji DisableDrivers dodaj te które chcesz zablokować.

post-743-0-76819700-1523480284_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.