Skocz do zawartości

Aktualizacja High Sierra 10.13.4 build 17E199


Ian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również próbowałem dziś uaktualnić do 10.3.4 i skończyło się na niebieskim ekranie Windowsa z odzyskiwaniem. Wcześniej aktualizacja 10.3.2 do 10.3.3 poszła bez problemów, choć obecna waży znacznie więcej i może coś koliduje. Mam najnowszy UniBootX z forum, który odpaliłem z pendrive'a i mogłem przywrócić stan przed aktualizacją, jednak nie mogę zrobić aktualizacji - czy to wina starszego clovera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, są... Tylko że u mnie one nie działają, tak samo z resztą jak poprzednie. Jadę albo bez sterowników webowych, albo instalując .106. Ten jest ostatnim, który u mnie odnosił efekt. Przy okazji, może pomożesz - po zainstalowaniu nowych (poźniejszych niż .106) mam albo black screen albo "AppleKeyStore: operation failed..." i pętla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT 740 nie wymaga sterowników.

GT 710 - to Fermi i w ogóle sprawia ta karta problemy w macOS.

 

UWAGA - aktualizacja 10.13.4 aktualizuje też firmware maczków. Podbijana jest wersja i data - np na MacBook Pro 15" mid 2012 aktualne dane są takie:

<key>SMbiosdate</key>
<string>02/02/2018</string>
<key>SMbiosversion</key>
<string>MBP91.88Z.00D9.B00.1802021100</string>

Oznacza to, że na 99% zmienił się też sterownik apfs w UEFI.

 

Przed aktualizacją przydało by się zaktualizować clovera o ile już posiada aktualne dane SMBIOS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, GT740 odnajduje się pięknie bez driverów, dlatego też napisałem: "Jadę albo bez sterowników webowych, albo instalując .106". Jednak bez sterowników zauważalne są niewielkie lagi. Ponadto Geekbench podaje 0 (zero) w teście OpenCL. Driver .106, lub .104 poprawia wszystko - znikają lagi i test Geekbencha jest OK, dając realny wynik. Chciałbym jednak użyć najnowsze drivery, wychodząc z założenia że nowe jest lepsze od starego.

 

W GT710 z webdriverami jest OK. Tam jest inny problem, z CPU Haswell, o którym już pisałem, a którego jak dotąd nie udało się nam zlikwidować. Nie da się po prostu zainstalować systemu. Ale zainstalowany na innym kompie - działa bez problemu (zarówno 10.12.6 jak i 10.13.4)

 

Problem lagowania na nowszych niż .106 driverach jest powszechnie znany. Wiele osób na forach sygnalizuje lagowanie. Jednak rozwiązania brak. Poza cofnięciem się do .106

 

Zaraz wyciągnę apfs i zainstaluję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jednak użyć najnowsze drivery, wychodząc z założenia że nowe jest lepsze od starego.

 

Pytanie tylko, czy nVidia faktycznie coś robi przy sterownikach poza zmianą numerka w kextach, aby dały się odpalić na zaktualizowanym systemie. Owszem, łatki do nowszych kart są robione pod konkretne bugi, ale dla starszych kart raczej rzadko coś się zmienia w aktualizacjach. Podobnie jest pod Windows. Czasem nowsze sterowniki robią więcej bałaganu niż starsze, bo łatając jedno psują drugie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej z klawiatury, bo inna nie przyszła mi do głowy

 

Nie powinieneś mieć dostępnej regulacji głośności na sprzęcie podłączonym czy to przez DP czy HDMI - taka specyfika przesyłu cyfrowego strumienia danych. Każda ingerencja w tym zmiana głośności to jest przetwarzanie. Może masz coś doinstalowane, jakiś soft przez który przepuszczasz strumień wyjściowy, albo nie jesteś świadomy, że np audio leci do monitora po np analogu osobnym kabelkiem... ;)

 

EDIT: Te ostatnie może za duży kontrast... ale wciąż nie wiem jak masz podłączony sprzęt i co zainstalowane, że masz regulację poziomu dźwięku na HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba nie będzie wyjścia tylko cofnąć stery bo jest sieka nie do wytrzymania na gtx980

 

Ja, na GT740, mam tylko bardzo delikatne lagi. Zarówno z webdriverem, jak i bez niego, ale uznałem, że to i tak źle, więc regularnie cofam się do 25.106 (lub .104) i tak już od 10.13.1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.