Skocz do zawartości

Laptop z macOS do 1000 zł ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy do takiej kwoty idzie znaleźć używane sprzęt na którym postawi się macOS Sierre ewentualnie High Sierre ?

Przejrzałem forum i jest sporo archiwalnych tematów, gdzie wskazywane były biznesowe Delle, Lenovo i HP.

Głównie zależy na mobilności i niskiej wadze, dlatego rozważam max 14".

Co do procesora to wydaje mi się, że powinienem znaleźć coś i5, i7, 2 lub 3 generacji.

Czy byłby ktoś w stanie wskazać, który sprzęt warto kupić tak żeby wszystko działało łącznie z kartą WiFi i bluetoothem ?

Do wskazanej kwoty można kupić używanego MB A1278 z C2D po przejściach i często jest to zlepek ze skandynawską klawiaturą i procesor C2D, który w dzisiejszych czas może również być problematyczny przy prostych zadaniach tj. oglądanie filmów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X220 również w porządku. Serie do x20 umożliwiały wgranie BIOSu bez whitelisty (aby zamontować wspieraną przez macOS kartę Wi-Fi) w sposób programowy. W x30 i nowszych trzeba wpiąć się w kostkę BIOSu na płycie głównej programatorem i wgrać w nią zmodyfikowany BIOS. Było na forum wiele razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli x220 ok, ale x230 już nie ?

Najważniejsze żeby działało WiFi, znalazłem taką stronę, gdzie zostały opisane wszystkie możliwe drogi instalacji systemu na modelu x220. Czy ktoś kiedyś z niej korzystał ?

Z tego co widzę i tak trzeba wymienić kartę sieciową i zaktualizować bios, niby podany jest tam krok po kroku, ale jak w praktyce, czy ktoś to testował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zarówno X220 jak i X230. Na X220 miałem El Capitana, potem sprzedałem i miałem X230 - tam już sierrę, potem też sprzedałem.

 

Jak wyżej napisał kolega jak masz programator to i X230 jest w pełni do opalenia. Jeśli nie masz programatora to X220.

 

Obydwa działały, w obydwu działała nawet stacja dokująca. Do X230 nawet przygotowałem paczuszkę pod forumowy UnibootX: http://hamac.pl/topic/13488-unibootx-clover-lenovo-x230-el-capitan-mo%C5%BCe-zadzia%C5%82a%C4%87-z-tx30/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lenovo tak, karty do wywalenia.

W Dell'ach chyba też (ja w obu 7440 i obecnym M3800 wymieniałem intele na Delle).

 

W X220 update z windowsa robisz, w X230 zewnętrznym programatorem.

W E7440 wystarczyło podmienić wifi, w M3800 też ale tutaj z poziomu windowsa flashowałem bios aby uzyskać dodatkowe pozycje w menu.

 

Co do sprzętu Apple się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie kombinować i dołożyć do MB? Tylko kwestia ile musiałbym dodatkowo doliczyć za sprzęt od apple ?

W tej kwocie mozesz miec cos na C2D i grafika nvidii 9400 lub 320. Mnie udalo kupic sie od pierwszego wlasciciela MBP 13", ponizej tej kwoty z papierami, orginalnym kartonem i plytami, pewny nie zalany, 8GB ramu, wymienilem dysk na co prawda HDD ale Hitachi 7200, wymieniajac na SSD ten sprzet smiga i to przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.