Jump to content
Sign in to follow this  
Hector M. Wilde

[HIGH SIERRA] HD7950 - Nie działa drugi monitor

Recommended Posts

Witajcie,

Mam taki o to Problem, mam podłączone dwa monitory.

Jeden jest podłączony przez HDMI.

Drugi jest podłączony przejściówką VGA do DVI-I

Problem jest taki, że czego bym nie robił na monitorze tym z przejściówką wyświetla się OUT OF RANGE

Problem występuje tylko na High Sierrze, robiłem już wszystko co udało mi się wykopać w necie i nic.

Whatevergreen niestety nie pomaga, patchowałem też Framebuffer Namako aby odpalić porty i też nici.

Normalnie ręce opadają, może ktoś z was tutaj wie co można by z tym zrobić aby to działało? bez rollbackowania kextów z sierry, której de-facto nie mam.

Obawiam się, że nic nie zrobisz. Monitory analogowe zostały już praktycznie zapomniane przez Apple. Sterowniki do kart ATI/AMD są też fatalnie pisane pod macOS. Jedyne co mi przychodzi do głowy to użycie aktywnej przejściówki np DP->VGA i tak podpięcie starego monitora.

Obawiam się, że nic nie zrobisz. Monitory analogowe zostały już praktycznie zapomniane przez Apple. Sterowniki do kart ATI/AMD są tek fatalnie pisane pod macOS. Jedyne co mi przychodzi do głowy to użycie aktywnej przejściówki np DP->VGA i tak podpięcie starego monitora.

No nic, w takim razie nie zostaje mi nic jak odpuścić. :|

Dziękuję za pomoc @314TeR

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy - Inject dla ATI wyłączony w config.plist?

Próbowałem ale wtedy obydwa monitory zdychają. :( 

Akurat z tego co widzę, ogólnie zrypane jest wsparcie dla analogowego sprzętu w High Sierrze i raczej już tego nie naprawią.

Obawiam się, że nic nie zrobisz. Monitory analogowe zostały już praktycznie zapomniane przez Apple. Sterowniki do kart ATI/AMD są też fatalnie pisane pod macOS. Jedyne co mi przychodzi do głowy to użycie aktywnej przejściówki np DP->VGA i tak podpięcie starego monitora.

http://allegro.pl/kabel-display-port-do-vga-2-m-displayport-dp-wwa-i6898368791.htmltaki kabel byłby dobry?

Szczerze - nie wiem... ja korzystam z przejściówki aktywnej DP -> HDMI. Taki kabel jest dość specyficzny, później ciężko będzie go gdziekolwiek indziej użyć, osobiście wolał bym adapter na krótkim kabelku.

Szczerze - nie wiem... ja korzystam z przejściówki aktywnej DP -> HDMI. Taki kabel jest dość specyficzny, później ciężko będzie go gdziekolwiek indziej użyć, osobiście wolał bym adapter na krótkim kabelku.

A że tak zapytam, poleciłby pan mi jakiś adapter aktywny bo na allegro masa chińszczyzny i nie wiem czy taki za 10zł to aktywny :P