Jump to content

Recommended Posts

Cześć! Chciałbym się dowiedzieć czy warto zaczynać kombinowanie z instalacją Hackintosha sprzęcie jak poniżej.

Płyta główna: MSI B250 PC MATE

Procesor: Intel i5-7500 3,4GHz, SSE 4.2, SSE 4.1, SSE 3

Karta graficzna: Gigabyte GTX 750 2GB GDDR5, 128-bit

Karta sieciowa: Intel® Ethernet Connection I219-V

Od razu jeszcze zapytam o kilka rzeczy. Na jednym dysku SSD mam już zainstalowanego Windowsa 10 (bootowany w UEFI) ale mam jeszcze zwykły HDD, na którym chciałbym zainstalować OSX. Czytałem gdzieś, że instalacja OSX obok istniejącego Windowsa, może spowodować konieczność ponownej instalacji Windowsa. Oczywiście chciałbym tego uniknąć. Czy zatem instalując OSX na innym dysku będę musiał instalować jeszcze raz Windowsa? Jakich problemów powinienem się spodziewać podczas tej instalacji? Na którym dysku w takim razie powinienem zainstalować Clover?

Odepnij od komputera dysk na którym masz zainstalowanego Windowsa i rozpocznij instalację bezpośrednio na podłączonym dysku HDD. Jest to najbezpieczniejsza metoda jeśli obawiasz się o pliki. Później po zainstalowanym systemie macOS podpinasz spowrotem dysk z Windowsem i tyle. Z poziomu clovera (domyślny bootloader) będziesz miał do wyboru, który system chcesz uruchomić.

Zatrzymałem się właśnie na Cloverze. Nie widać w nim żadnego systemu (co jest wytłumaczalne po odłączeniu dysku z Windowsem) ale gdy wkładam pendrive'a z OSXem to się zacina. Próbowałem dotychczas dwie opcje. Raz zrobiłem bootowalnego pendrive'a z OSXa zainstalowanego na VMware (komendą createinstallmedia) a drugi raz na Windowsie programem TransMac. Ktoś ma może pomysł co może być przyczyną?