Skocz do zawartości

Przegrzewanie się Macbook Pro 2017 z touch bar


kentsh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem 3 dni temu nowego macbook'a pro 2017 z touch bar'em.

Dokładnie ten model: 

https://www.x-kom.pl/p/368658-notebook-laptop-154-apple-macbook-pro-i7-28ghz-16-256-radeon-555-space-gray.html

 

Problem polega na tym, iż zwykłe używanie powoduje znaczne wzrosty temperatury procesora.

Zainstalowałem HWMonitor, i tak:

- gdy włączam komputer temp 4 rdzeni sa na pziomie ok 50 stopni C

- gdy używam np spotify tylko lub chrome do przegladania stron, to temperatura już skacze do poziomu 75 stopni C

- jak odpalam youtube w rozdzielczości 1080 to temperaury już szaleją i są markowane na czerowno - na poziomie ponad 90 stopni C

 

Czy to normalne? Podejrzewam, że nie, i stąd moje pytanie, czy idzie to jakoś ogarnąć softem? Czy lepiej od razu udać sie do serwisu?

System to najnowszy High Sierra - 10.13.4

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam, czy aby nie było kupione w jakieś promocji na X-Kom :roll:

Są fajnym i cenionym sklepem, ale lubią też wystawiać towary z outletu, czasem z jakimiś wadami lub regulaminowych zwrotów. Może po prostu wada fabryczna? Skoro kupiłeś kilka dni temu anie brałeś faktury na firmę, to nie kombinuj tylko szybciutko reklamuj i WYMIEŃ na inny model wolny od wad. Nie daj się wciągnąć w żadne naprawy gwarancyjne. Skorzystaj z rękojmi. Reklamuj na piśmie jako RĘKOJMIA, grzecznie ale stanowczo, sprzedawca ma 14 dni na ustosunkowanie się, choć w X-Komie raczej problemów nie robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, dziękuję za odpowiedzi.

Nie wymieniłem tej informacji w pierwszym poście, nie sądzilem że jest ona istotna, macbook oczywiście został zakupiony na firmę, także wszelkie zwroty z tytułu rejkomii nie wchodzą w grę.

Zresztą bedąc szczerym, nie widze takiej potrzeby, sytuacja sie uspokoiła, obecnie wciąż używam chrome, spotify itp, i temperatury są na poziomie 50-60 stopni, więc chyba nienajgorzej ;)

Komputer został zakupiony w x-kom, i nie sądzę aby był powystawowy. Widziałem na stronie inne egzemplarze i tam bylo wyraźnie zaznaczone, iż jest to przedmiot powystawowy itp.

Za ten konkretny dałem niemałe pieniądze, oczekując braku tego typu niespodzianek.

Ogólnie słowem końca zaznaczę tylko, iż nigdy nie miałem laptopa gdyż, jako programista lubie duże i wygodne klawiatury, myszkę itp, jednak touch pad apple to faktycznie cos wspaniałego, zakochałem się, i nie widzę już opcji powrotu :D

Będę polecał każdemu, oczywiście pod warunkiem, iż obecny egzemplarz będzie działał niezawodnie, ale to już czas pokaże ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.