Jump to content
Sign in to follow this  
qyzdo

Budżetowy hackintosh

Recommended Posts

Witam. Ostatnio sporo myślałem nad sporym upgradem swojego komputera, nastawiałem się bardziej pod gry, ale że przez ostatnie kilka miesięcy nie grałem w ogóle i wiem że będę miał jeszcze mniej czasu to nie widzę w tym sensu, wolę jednak zaoszczędzić trochę gotówki i wydać na inne przyjemności :) Więc sprawa wygląda tak, będę posiadał około 700zł budżetu, z moich starych części zostanie zasilacz + GTX 660 + dysk, czyli potrzebuję procesora + płyty + ram w takiej kwocie. Oczywiście za takie pieniądze myślę tylko o używanych częsciach. Ogólnie myślałem żeby coś zbudować na i5 2400/i5 2500k, tylko nie wiem co najlepiej wybrać żeby to było najbardziej opłacalne i wydajne w takiej kwocie. Komputera będę używał głównie do przeglądania internetu i programowania,czasami może do grania, ale tylko w counter-strike. Posiadam iPhone i chciałbym żeby to jakoś współgrało, jeśli chodzi o jakieś dodatkowe elementy typu odbiornik bluetooth, można tego nie wliczać w cenę, dokupię osobno jeśli będzie konieczność, wifi nie wiem czy mi potrzebne bo działam raczej na kablu. Głównie będę pracował na macOS, windows tylko sporadycznie. Dziękuję za wszelkie porady :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o płytę to rozejrzyj się za Asusami, procesor+ram to dowolne. Masz bardzo dobrą kartę graficzną pod MacOS, będzie działać bez żadnych popychaczy. Jeżeli chcesz żeby komputer współpracował z iPhonem przez handoff (wspólne copy+paste itp) to potrzebujesz karty której używa się też w oryginalnych Macach, najlepiej BCM94360CD - jest dostępna do kupienia na forum :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki, a jak z płytami gigabyte? Muszą po prostu spełnić wymagano konkretnych chipsetów audio itp. żeby wszystko działało? Czy po prostu na asusach działa bez żadnych problemów i wielu kombinacji? Wielkie dzięki za wszelkie informacje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.