Jump to content
Sign in to follow this  
razor1995

Wymiana MacBooka

Recommended Posts

Cześć. Słowem wstępu. Aktualnie mam MacBooka Pro Early 2011 15" w specyfikacji: I7-2635QM, 16GB RAM, Radeon HD6490M i matryca matowa HiRes. Podstawowym problemem są dość wysokie temperatury rzędu 60-75 stopni przy odpalonych kilkunastu kartach w Operze, czasem dochodzące do 90-100 stopni przy wymagających zadaniach. Dochodzi do tego dość słaba wydajność tego Radeona i problem jego niepotrzebnego uruchamiania przez Operę - gdy ręcznie nie zmienię GPU w gfxCardStatus, przeglądarka korzysta z Radeona aż miło, rozgrzewając laptopa do 100 stopni. Do tego nie działa mi Handoff, a sama karta BCM94331PCIEBT4CAX jest dosć trudno dostępna. 

W związku z tym, chciałbym wymienić ten sprzęt na nowszy model, oto kryteria:

- 15",

- matryca najlepiej matowa HiRes, ostatecznie Retina (chciałbym uniknąć łuszczącej się powłoki antyrefleksyjnej),

- możliwość rozbudowy pamięci RAM do 16GB,

- możliwość wymiany dysku na SSD (aktualnie mam 2.5", miło by było, gdyby pasował również do nowego sprzętu, ewentualnie opcja instalacji innego dysku),

- grafika bardziej wydajna niż HD6490M, dla którego nawet takie GTA 4 to wyzwanie :) 

Budżet bliżej nieokreślony, głównie chodzi o spełnienie powyższych wymagań :) 

MBP 15" mid 2012 non-retina, w konfiguracji z matrycą matową. Na pokładzie i7 Ivy Bridge i GT650M 512 MB, możliwość wrzucenia 16 GB RAMu. Sprzęt już deczko leciwy, acz nie do zajechania - trafić go, to trochę jak wygrać szóstkę w totolotka. Bodaj 314TeR go miał, nie wiem, czy do tej pory wręcz nie ma.

Opcja druga, to aktualny rMBP15 - na pokładzie domyślnie 16 GB RAM i SSD, jednakże bardzo ograniczone (niemalże do zera) możliwości rozbudowy. Osobiście jednak poczekałbym na pojawienie się modeli z Coffee Lake mobile, które będą posiadać 6c CPU.