Skocz do zawartości

Idzie nowe, Mojave 10.14.X


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie chyba będzie to koniec z iPhone po dzisiejszej konferencji i tak za długo dałem się dymać. Zawsze byłem zwolennikiem kupowania nowego sprzętu bezpośrednio od Apple i miałem spokój na co najmniej 4 lata. iphone 4 -> iphone 6 itd. Płacenie 5k za najtańszą wersję flagowca to grube przegięcie. Musiałbym ostro upaść na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie chyba będzie to koniec z iPhone po dzisiejszej konferencji i tak za długo dałem się dymać. Zawsze byłem zwolennikiem kupowania nowego sprzętu bezpośrednio od Apple i miałem spokój na co najmniej 4 lata. iphone 4 -> iphone 6 itd. Płacenie 5k za najtańszą wersję flagowca to grube przegięcie. Musiałbym ostro upaść na głowę.

 

 

Wyjąłeś mi to z ust. Jestem z Apple od początku, gdy Jobs wyjął z kieszeni i pokazał pierwszego IPhone'a. Byłem jednym z pierwszych, którzy zakupili ten telefon, nawet mam gdzieś jego resztki ;) Mieszkam w USA i mógłbym ostatecznie kupować te ich produkty, przynajmniej powinno mnie na nie stać. Ale wkurwia mnie, jak ktoś robi ze mnie wała. Mam w tej chwili iPhone'a 6S i 8, ale przysiągłem sobie, że na tym pozostanę. Żadnych iPhone'ów! Never again! W chwili, gdy Samsung kończy prace na składanym telefonem - Apple chwali się obniżeniem cen na... ubiegłoroczne i jeszcze starsze produkty! Do czego to doszło. Jobs się w grobie przewraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłeś mi to z ust. Jestem z Apple od początku, gdy Jobs wyjął z kieszeni i pokazał pierwszego IPhone'a. Byłem jednym z pierwszych, którzy zakupili ten telefon, nawet mam gdzieś jego resztki ;) Mieszkam w USA i mógłbym ostatecznie kupować te ich produkty, przynajmniej powinno mnie na nie stać. Ale wkurwia mnie, jak ktoś robi ze mnie wała. Mam w tej chwili iPhone'a 6S i 8, ale przysiągłem sobie, że na tym pozostanę. Żadnych iPhone'ów! Never again! W chwili, gdy Samsung kończy prace na składanym telefonem - Apple chwali się obniżeniem cen na... ubiegłoroczne i jeszcze starsze produkty! Do czego to doszło. Jobs się w grobie przewraca.

 

 

daj spokój nowe iphony to jakiś żart.. mam X'a 256GB i czekałem z niecierpliwością na coś nowszego.. zwłaszcza, że co roku mogę sobie wymieniać tel.. ale tym razem chyba jakiś samsung wpadnie.. a nie ma sensu zmieniać X'a na drugiego niemalże identycznego.. (ew z 15% lepszym performance ...) 

 

Zaczynam rozmyślać nad zmianą tandemu IPX i AW2 na Note 9 + Frontier.. ew może do końca roku coś nowszego wpadnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobił się jeden wielki OFF TOPIC...

 

I żeby powrócić do meritum, napiszę tylko, że Mojave spisuje się całkiem nieźle. System jest szybki i pracuje stabilnie. Wszystko działa bez kłopotu. Jedynym problemem, jaki napotkałem, to instalacja własnej czcionki. O ile w HighSierra instalowały się łatwo i czysto, to w Mojave są z tym kłopoty. Dwie czcionki na których mi zależy, nie instalują się. Szkoda, ale jest jeszcze szansa, że to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opinia "całkiem nieźle" nie jest opinią " wyśmienicie" wyłącznie dlatego, że nie instalują się czcionki, czy też jest jeszcze coś co powoduje, że oceniasz ten system "tak sobie, ale w zasadzie OK" ? Jest w końcu lepiej niż HS czy nie? Warto instalować po premierze czy jeszcze czekać na wersje następne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna sprawa - wszystkie karty WiFi Atherosa zostały wycięte, więc m.in. niezawodny i ogólnodostępny TP-Link TL-WDN4800 idzie na emeryturę, przynajmniej oficjalną, bo pewnie można kombinować z kextami z High Sierra.

 

Pojawiło się coś takiego. Możesz próbować.

 

https://www.insanelymac.com/forum/files/file/956-airportatheros40kext-installer-for-macos-mojave/

 

"I'm using a TP-Link WDN4800 with an Atheros chipset and it works on other similar hardware."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy opinia "całkiem nieźle" nie jest opinią " wyśmienicie" wyłącznie dlatego, że nie instalują się czcionki, czy też jest jeszcze coś co powoduje, że oceniasz ten system "tak sobie, ale w zasadzie OK" ? Jest w końcu lepiej niż HS czy nie? Warto instalować po premierze czy jeszcze czekać na wersje następne?

 

 

"całkiem nieźle" i "wyśmienicie" to pojęcia względne i jako takie niewiele mówią poza, oczywiście, pozytywnym znaczeniem. I tak może niech pozostanie, bo to i tak dużo, jak na wstępne rozpoznanie. Czy warto instalować? Zdecydowanie - warto. W mojej opinii system działa szybko i pewnie. To przecież najważniejsze. To, że nie instalują się czcionki może być przecież spowodowany wieloma przyczynami, a w końcu Tobie to wcale nie musi być potrzebne. Oceniam, że jest lepiej niż w HS. W końcu to nic niezwykłego, że nowszy system jest lepszy niż starszy, poza tym - to tylko moja, subiektywna, ocena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Comment: USB 10.14.x by PMHeart
Name: com.apple.driver.usb.AppleUSBXHCI
Find: 83 FB 0F 0F 83 03 05 00 00
Replace: 83 FB 0F 90 90 90 90 90 90

Jak widać patch całkowicie usuwa warunek skoku, nie zwiększa limitu =P~ .

 

 

 

Wiecie może jak wygląda sprawa z GTX 660 na Mojave? Bo w High Sierra miałem w tej karcie artefakty i dlatego zostalem przy Sierra..

 

Nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.