Skocz do zawartości

Wymiana SSD i procesora (Haswell) - czy przejść na nową platformę?


De3ny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

od kilku miesięcy jestem zachwycony z pracy mojego sprzętu ze stopki, w którym wymieniłem i3-4170 na i3-4360, by trochę nauczyć się samej instalacji i systemu macOS. Mam pytanie - warto wymienić obecny procesor na i7-4790K (innych i7 nie biorę pod uwagę, bo ceny są podobne), czy lepiej przesiąść się na inną, nowszą platformę, a może jeszcze chwile się wstrzymać? Jak będzie z pracą tej i7 na H81M-P33, będzie normalnie działał na 4GHz, a jest możliwość osiągnięcia 4.4GHz?

Komputera używam głównie do prac biurowych, trochę Final Cut Pro i Photoshop. Myślałem też o wymianie mojego SSD na Samsunga EVO 860 250 GB, choć moja ADATA Premier Pro SP920 jest na MLC, jednak mam tą nowszą rewizję, która jest wolniejsza i nie wiem, czy przechodzić na TLC Samsunga. Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja buda to Brutus Q20 z dodanym 12 cm wentylatorem na spodzie, jest to lekki piekarnik. Na procku mam Arctic Freezer 11 LP i przy ustawieniu obrotów wiatraka na 50%, jest zupełna cisza i temperatura w stresie nie przekracza 70*C, a te i3, szczególnie wyższe modele z większymi taktowaniami, potrafią się grzać. Mają prawdopodobnie zawyżone v core, którego nie mogę obniżyć na moim MOBO. 

A i7-4790S się nada i będą może niższe temperatury? Czy nic nie wymieniać i czekać na nową platformę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i7 4790K i pracuje normalnie w pełnym zakresie częstotliwości, przy czym system sam sobie dobiera ile potrzebuje, 4.4GHz wyciska bez problemu i żadnego podkręcania, gdy np. używam Photoshopa lub programu do edycji filmów. Z wentylatorem Coolmaster temeratura pracy zwykłej wynosi ok 33*C. Podczas grania nie przekracza 60*C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.