Jump to content
Sign in to follow this  
De3ny

Wymiana SSD i procesora (Haswell) - czy przejść na nową platformę?

Recommended Posts

Witajcie,

od kilku miesięcy jestem zachwycony z pracy mojego sprzętu ze stopki, w którym wymieniłem i3-4170 na i3-4360, by trochę nauczyć się samej instalacji i systemu macOS. Mam pytanie - warto wymienić obecny procesor na i7-4790K (innych i7 nie biorę pod uwagę, bo ceny są podobne), czy lepiej przesiąść się na inną, nowszą platformę, a może jeszcze chwile się wstrzymać? Jak będzie z pracą tej i7 na H81M-P33, będzie normalnie działał na 4GHz, a jest możliwość osiągnięcia 4.4GHz?

Komputera używam głównie do prac biurowych, trochę Final Cut Pro i Photoshop. Myślałem też o wymianie mojego SSD na Samsunga EVO 860 250 GB, choć moja ADATA Premier Pro SP920 jest na MLC, jednak mam tą nowszą rewizję, która jest wolniejsza i nie wiem, czy przechodzić na TLC Samsunga. Co sądzicie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam podobna płytę na B85 i sekcja zasilania potrafi się przegrzać jak podkręcę CPU do 4,6 GHz (i5 4670K), wymaga przewiewnej budy po prostu. Co do SSD to trochę szkoda kasy moim zdaniem, lepiej było by zakupić coś konkretnego pod NVME przy okazji zmiany platformy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja buda to Brutus Q20 z dodanym 12 cm wentylatorem na spodzie, jest to lekki piekarnik. Na procku mam Arctic Freezer 11 LP i przy ustawieniu obrotów wiatraka na 50%, jest zupełna cisza i temperatura w stresie nie przekracza 70*C, a te i3, szczególnie wyższe modele z większymi taktowaniami, potrafią się grzać. Mają prawdopodobnie zawyżone v core, którego nie mogę obniżyć na moim MOBO. 

A i7-4790S się nada i będą może niższe temperatury? Czy nic nie wymieniać i czekać na nową platformę? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam i7 4790K i pracuje normalnie w pełnym zakresie częstotliwości, przy czym system sam sobie dobiera ile potrzebuje, 4.4GHz wyciska bez problemu i żadnego podkręcania, gdy np. używam Photoshopa lub programu do edycji filmów. Z wentylatorem Coolmaster temeratura pracy zwykłej wynosi ok 33*C. Podczas grania nie przekracza 60*C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.