Jump to content
Sign in to follow this  
javazlaz

Aplikacja do zarządzania zdjęciami

Recommended Posts

Cześć

 

Potrzebuję zaprowadzić porządek w mojej bibliotece zdjęć. Potrzebuję aplikację do katalogowania i przeglądania zdjęć. Ma mieć również możliwość importu zdjęć z iPhone'a lub innych źródeł (typu karty pamięci). Niestety wbudowana w macOS, Zdjęcia, nie daje oczekiwanego rezultatu. Owszem, import zdjęć działa sprawnie, jednak próba skopiowania ich gdziekolwiek poza aplikację kończy się zawieszeniem zdjęć jak i Findera. Dodatkowo często kopiuje nie to co trzeba, albo pomija wiele fotografii. Czy jest jakaś sprytna aplikacja, która temu sprosta? Może być płatna, ale w granicach do 100-200 zł, potestuję i jeśli mi się spodoba, kupię.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja biblioteka składa się z 48047 + 175 filmów, i waży 282 GB. Używam systemowego Photos, choć próbowałem też innych: Aperture, Lightroom. ACDSee... Photos, ze względu na to, że jest integralną częścią systemu wydaje mi się być po prostu najlepszy. Bardzo często przeinstalowywuję (ale słowo!) system i nigdy nie miałem żadnej awarii biblioteki, wszystko jest sprawnie naprawiane. Może z jednym wyjątkiem - gdy chce się wrócić do systemu wcześniejszego, np. z HighSierra do Sierra. Biblioteka z nowszego systemu nie otworzy się w starym.

@javazlaz, eksport zdjęć z Photos działa bardzo sprawnie, można eksportować pojedyńcze zdjęcia, całe katalogi czy albumy. Można też tworzyć mniejsze biblioteki. Zapoznaj się lepiej z programem. 

Bardzo dobry był Aperture. Był, ponieważ nie jest już wspierany przez Apple. Jednak działa nadal znakomicie i można go wciąż używać.

Zwolennicy Adobe preferują świetną aplikację - Lightroom. Myślę, że jest najbardziej konkurencyjna, jednak posiada kilka drobnych mankamentów, o których nie będę tutaj pisał, żeby nie przedłużać. Całkiem niezły ACDSee, który na Windows nie miał sobie równych, też jest godny polecenia. Istnieją jeszcze inne mniej znane aplikacje. Opisy ich można znaleźć w sieci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety u mnie eksport nie działa za dobrze - przez 4h wyeksportowało... 20 zdjęć z prawie 800. Ale poradziłem sobie inaczej - importuję zdjęcia z iPhone'a do aplikacji Zdjęcia, zamykam ją, otwieram bibliotekę zdjęć w Finderze (show package content) i przechodzę do podkatalogu Masters i stamtąd kopiuję swoje zdjęcia gdzie potrzebuję.

Zainteresuję się w przyszłości Lightroomem. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, problem uznaję za rozwiązany.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeżeli rozwiązaniem problemu jest eksport 20 zdjęć w 4 godziny, to good luck. 20 zdjęć eksportuje się w 0.4 sekundy. Myślę, że nie bardzo wiesz, o czym piszesz, ale jak nie ma problemu, to nie ma. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Myślę, że nie przeczytałeś dokładnie. Kopiowanie bezpośrednio z containera (katalogu biblioteki zdjęć tak jak jest przechowywana na dysku) trwa tyle ile powinien eksport za pomocą aplikacji Zdjęcia czyli kilkadziesiąt sekund.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.