Jump to content
Sign in to follow this  
goodidea

Problem z bootowaniem Clovera Unibootx

Recommended Posts

Witam

Mam problem z instalacja hackintosha.

Zestaw mam ok:

msi z170a pro

i5 6600k

8gb ddr4

gtx 970

I mam problem z bootowaniem clovera bo gdy odpalam, przez moment pojawia sie liczba 6 i wlacza sie bios jak na zalączonej miniaturce na którym niewiele moge zrobic. Przed uruchomieniem clovera wylaczalem opcje VT-D oraz cf lock. Mam tez problem (jesli to wymagane) z wylaczeniem secure boot mode, bo z ustawieniami jak na pierszym i drugim widocznym obrazku nie uruchamia sie mi sie w ogole UEFI tylko odrazu startuje windows i musze pozniej wyjmowac baterie biosu zeby zresetowac uefi.

Obraz z osx mam na oddzielnym pendrajwie. Pomożecie?

comment_qVAdPDl7DYtVrSmVLqS8ePIJoMXLyQnm

comment_LgsKdQWsOHF8R8Gnh96iadIHxRS8AuEh

post-11618-0-70049800-1529154174_thumb.jpg

Clover jest stad, najnowsza wersja

I ten problem pokonałem, wgrałem na inny pendrajw po prostu

Tylko teraz mam problem podczas samej instalacji

podłączyłem komputer pod integre, dodaje linijke nv_disable=1 ale zawsze instalacja staje chwile po starcie

comment_bLnbbuUUfdbtXqtZbNtbyLxnBVVt63al

-v oznacza nic więcej co tyle, że system uruchamia się w "verbose mode", czyli widzisz logi zamiast tego lądującego jabłuszka ;-)

Nic nie ruszyło dalej. I raczej dopóki system nie będzie wstawał poprawnie to chcesz te logi widzieć ;-)

Widać, że trochę po omacku badasz temat, bez doświadczenia, więc dobra rada - na czas zabawy z hackintoshem odepnij wszystkie pozostałe dyski na których Ci zależy, żeby np. przypadkiem nie sformatować Windowsa lub nie zrobić sobie innego kuku. Jak ogarniesz temat, usuń -v z komend startowych i podepnij pozostałe dyski. Nigdy nic nie wiadomo.

]Ok poradziłem sobie ze startem systemu

Wystarczyło oprócz tego żeby podłączyć się pod integre i wyjąc gtxa, zaznaczyć opcje USB Ownership.

Ale zanim chcąc zainstalować sterowniki do gtxa, ponownie włożyłem karte do komputera i od tego momentu nie rusza. Jakieś rady?

post-11618-0-44640300-1529259368_thumb.jpeg