Skocz do zawartości

Stacja robocza pod Resolve/Premiere


habahaba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zbudować wydajnego i stabilnego hackintosha w zasadzie tylko pod montaż wideo. Działam głównie w Davinci Resolve oraz Adobe Premiere.

 

Myślę nad procesorem Intel 8700K, do niego planowałem zakup płyty Asus PRIME Z370-A, ktoś ją tu polecał. Czy jest coś lepszego na tę chwilę?

 

Zastanawiam się też nad thunderboltem, nie korzystałem do tej pory z tego portu, ale może najwyższy czas zacząć :) znajdę jakieś sensowne mogo z TB czy lepiej kupić osobną kartę PCI?

 

Jakie GPU? Radeon, Nvidia? Davinci całkiem dobrze wspiera dual GPU wiec może coś w stylu 2x RX 480?

 

Jak wygląda kwestia RAID0 w OSX?

Z dyskami M2 nie ma problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z thunderboltem jest taki problem, że musisz dokupywać osobną kartę, która jest słabo dostępna i trudno ją gdzieś dostać. Czytałem kiedyś, że nawet to działa na hacku jak się zakupi odpowiedni sprzęt. Mówię tutaj o najnowszym TB.

 

Wykaz mobo masz tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1IY6W6YhyjnzSvi8BqEqiK1xykSiTDF2Lt1FO8cNhI6I/edit#gid=585498417

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prime Z370-A + ThunderboltEX 3 https://www.komputronik.pl/product/360098/asus-thunderboltex-3.html

Albo od razu X299 Deluxe bo TB EX 3 jest w zestawie. Oczywiście do kompletu odpowiedni CPU !

 

Z M.2 problemu nie ma. RAID softowy, aby postawić system od 10.12 trzeba kombinować z klonowaniem - bez sensu.

 

GPU jak już to nowsze RX 580 albo Vega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie wiem czy jest sens iść aż w X299... 8700K jest na prawdę wydajny i myślę że na początek wystarczy. TB EX 3 nie jest drogi wiec spokojnie mogę dokupić.

 

Obecnie mam X99 i 5960X, GTX 980Ti i GTX 1070 który od pół roku leży w szafie, 64GB Ram i sporo dysków.

 

Czy na pewno Radeony będą lepsze? Na pewno są lepiej wspierane, ale nie wiem jak z ich wydajnością jeśli chodzi a programy do montażu: DR i AP. Jak jest z technologią CUDA, bo podobno to ona robi robotę i dlatego ludzie wybierają Nvidie pod renderowanie wideo.

 

PS. Czy ktoś ewentualnie byłby zainteresowany drobną pomocą na PW, parę podpowiedzi od czego zacząć ewentualnie wsparcie gdyby po drodze były jakieś problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuję ten wątek, bo wybrałeś komponenty do których się przymierzam - i78700k i Asus PRIME Z370-A . Może jednak dałbyś się namówić na publiczne kontynuowanie wsparcia, albo przynajmniej jakąś obietnicę, że po udanej instalacji podzielisz się publicznie wiedzą z innymi. Może komuś się przyda, a mnie na pewno :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz zadowolony z GTXa. Aby odczuwać niedobór mocy w przypadku 1070 musiałbyś myślę robić naprawdę sporej skali projekty, a z moich doświadczeń z całym pakietem Adobe wciąż Nvidia nie ma sobie równych. Renderowanie z akceleracją CUDA działa zdecydowanie lepiej od OpenCL i Premiere ma lepsze wsparcie dla kart Nvidii niż Radeonów. 

 

Wkładaj 1070 i nie martw się na zapas, o ile dobrze wiem jedyne co będziesz musiał zrobić to zainstalować webdrivery - ale oficjalnie wydane przez producenta. Radeony w sprzętach Apple są montowane od stosunkowo niedawna, a jeszcze całkiem świeże karty mają natywne wsparcie w macOS. 

 

Sam montuje 4K w Premiere i Ae oraz eksperymentuje z Davinci i kupiłem ostatnio 780 GTX, działa bezproblemowo a wąskim gardłem i tak w moim odczuciu są obecnie dyski - chociaż z M2 problem powinien zniknąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.