Jump to content
De3ny

WTXUP BCM943602CS - przerywa BT podczas intensywnego korzystania z Wi-Fi

Recommended Posts

Witajcie, 
dzisiaj dotarła do mnie karta WTXUP BCM943602CS, która zadziałała OOTB. Jednak gdy łączę się bezprzewodowo z siecią i intensywnie z niej korzystam, zauważam jak przerywa mi połączenie Blutetooth podczas korzystania z trackpada i kursor czasami dostaje świra. Nie dzieje się to z myszą Logitech, która ma swój adapter radiowy. Przyczyną jest częstotliwość 2.4 GHz, z której korzystam? Da się coś z tym zrobić? 

Zmieniłem kanał w ustawieniach routera na 11 i działa trackpad bez ścinek jednak klawiatura Apple nie nadąża nad szybkim pisaniem podczas najwyższego wykorzystania sieci. 

Gdy wyłączę komputer, ciągle pali mi się zielona dioda od karty WTXUP, czy to normalne zjawisko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komputer stoi na biurku (mała obudowa Brutus Q20), także do urządzeń peryferyjnych mam z 20-30 cm. Wcześniej taką samą sytuację miałem, gdy korzystałem z dongla na Broadcomie i w między czasie np. pobierałem za pomocą iPhone'a jakąś sporą aplikację po Wi-Fi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W BCM94360CD gdzie masz 4-ry anteny, 3 są od WIFI i jedna od BT i tam faktycznie odseparowanie anteny BT często pomaga. Nie pamiętam jak jest w BCM943602CS są 3 anteny - coś mi się kolebocze po głowie czy tor BT w niej nie jest zintegrowany z WIFI...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 5 GHz obecnie nie mam możliwości zmienić (dosyć stara radiówka a dostawca nie ma obecnie zmiany w planach). Spróbuję może przenieść gdzie indziej router, bo stoi obok tych anten. 

A gdy nie korzystam przez dłuższy czas z Wi-Fi od uruchomienia komputera to na górnej belce pokazuje mi: brak karty sieciowej, po ponownym uruchomieniu komputera, działa - czy tak ma być? Wcześniej popychałem dongla BT i może "pozostałości" po nim ingerują? Dodam, że gdy usypiam to po uruchomieniu nie działa klawiatura i trackpad, a przy używaniu BT z dongla działało dobrze. Wgrać na nowo macOS? 

Teraz już po ponownym uruchomieniu nie działa karta sieciowa, coś się zepsuło w tym WTXUP? 

Reset NVRAM nic nie pomógł, wyjąłem kartę z gniazda PCI-E, włożyłem i działa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przygotowałem jeden pendrive z najnowszym UniBootX i 10.13.6, jednak po starcie Clovera mam jedynie dwie możliwości do wyboru, tj. start macOS i Recovery (brak dwóch funkcji Install), gdy wybiorę Recovery to wszystko ładnie się ładuje, uruchamia się ekran, działa nawet Wi-Fi, czyli z kartą wszystko jest w porządku, mogę nawet wejść do BIOS-u przy użyciu Magic Keyboard bezprzewodowo.

Nie chcę już robić OT, ostatnie pytanie - czy mogę to wgrać przez Recovery, czy coś nie tak zrobiłem z wypaleniem OS-a, że nie mam funkcji Install?  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko poszło bez problemu, przygotowanie klucza metodą createinstallmedia pomogło. Karta działa sprawnie nawet bez podłączonych anten, nie instalowałem żadnych kextów, nawet nie kopiowałem EFI, odłączyłem pendrive przypadkiem i system wstał i działa doskonale. 

A jednak znowu podczas ładowania mam AirPort Brcm 43XX failed - jednak potrzeba jakiś kextów?

Share this post


Link to post
Share on other sites

De3ny - skonfiguruj system, zaktualizuj config, bo wszystko wskazuje, że coś masz tam popsute. Błędów typu "AirPort Brcm 43XX failed" nie powinieneś mieć na poprawnie działającym systemie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziwne, teraz jak instalowałem macOS od nowa to nie wykryło Wi-Fi, a wcześniej było wykrywalne na etapie instalacji - to też może być wina configu, czy to coś nieprawidłowego z samą kartą, że raz zadziała, a raz nie? 

A może być, że jakieś pliki pozostają na dysku podczas wymazywania przy instalacji i całkowite wyczyszczenie go by pomogło, czy to się dzieje przy instalacji? Kiedyś za pomocą GParted usuwałem i tworzyłem nową partycję, gdy nie mogłem zainstalować macOS po Windowsie, gdy brakowało miejsca na EFI.  

Usunąłem EFI i partycję systemową, scaliłem w jedną, zainstalowałem 10.13.6, edytowałem Config, kartę Wi-Fi wykryło, po ponownym uruchomieniu przestała działać. Przestawiłem ją z PCI-E x1 na złącze x16, pochodziła dłużej, kilka ponownych uruchomień i działała, jednak znowu przestała. 

Zaznaczyłem AddDTGP i FixAirport w Acpi, karta zaskoczyła, jednak jak włączyłem sieć to nastąpił kernel panic i przy ciągle aktywnej sieci nie można było uruchomić komputera. Odpaliłem z pendrive, skopiowałem nieruszany Config i jak na razie działa. Nie będę nic ruszał, bo każda zmiana w Configu powoduje, że karta nie odpala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dorzucę swoje 3gr. Ciekawą kartą może być też Fenvi T919, mocno polecana u Tonego. Dostałem przesyłkę z AliExpress kilka dni temu po dwóch tygodniach, więc dość szybko. Zarówno Wi-Fi jak i Bluetooth wykrywane jako natywne (a nie 3rd party). W zestawie cztery antenki i przewód do podłączenia się pod wyprowadzenie USB z płyty głównej. Z wysyłką wyszło około 190 zł.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wszystko pięknie na trafisz na egzemplarz sprawny i na module Apple a nie generic. Niestety chinole też podrabiają karty sprawdzonych sprzedawców, więc nie wiadomo na co trafisz. Ja zrezygnowałem ostatnio z zamawiania, ostatnie dostawy były tak marnej jakości, że wszystko poszło do zwrotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jest jakaś tania karta Wi-Fi do kupienia u nas, która z popychaczem odpali na macOS High Sierra i z działającym donglem BT (na Broadcomie) umożliwi działanie AirDrop? Najbardziej zależy mi na przesyłaniu plików, a WTXUP więcej razy się nie odpala, jak odpala. BT chodzi perfekcyjnie, bezprzewodowa Magic Keyboard działa i wchodzi do BIOS-u, trackpadem również mogę się tam poruszać, ale te Wi-Fi... Na 100% to wina Configu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.