Skocz do zawartości

WTXUP BCM943602CS - przerywa BT podczas intensywnego korzystania z Wi-Fi


De3ny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
dzisiaj dotarła do mnie karta WTXUP BCM943602CS, która zadziałała OOTB. Jednak gdy łączę się bezprzewodowo z siecią i intensywnie z niej korzystam, zauważam jak przerywa mi połączenie Blutetooth podczas korzystania z trackpada i kursor czasami dostaje świra. Nie dzieje się to z myszą Logitech, która ma swój adapter radiowy. Przyczyną jest częstotliwość 2.4 GHz, z której korzystam? Da się coś z tym zrobić? 

Zmieniłem kanał w ustawieniach routera na 11 i działa trackpad bez ścinek jednak klawiatura Apple nie nadąża nad szybkim pisaniem podczas najwyższego wykorzystania sieci. 

Gdy wyłączę komputer, ciągle pali mi się zielona dioda od karty WTXUP, czy to normalne zjawisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 5 GHz obecnie nie mam możliwości zmienić (dosyć stara radiówka a dostawca nie ma obecnie zmiany w planach). Spróbuję może przenieść gdzie indziej router, bo stoi obok tych anten. 

A gdy nie korzystam przez dłuższy czas z Wi-Fi od uruchomienia komputera to na górnej belce pokazuje mi: brak karty sieciowej, po ponownym uruchomieniu komputera, działa - czy tak ma być? Wcześniej popychałem dongla BT i może "pozostałości" po nim ingerują? Dodam, że gdy usypiam to po uruchomieniu nie działa klawiatura i trackpad, a przy używaniu BT z dongla działało dobrze. Wgrać na nowo macOS? 

Teraz już po ponownym uruchomieniu nie działa karta sieciowa, coś się zepsuło w tym WTXUP? 

Reset NVRAM nic nie pomógł, wyjąłem kartę z gniazda PCI-E, włożyłem i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem jeden pendrive z najnowszym UniBootX i 10.13.6, jednak po starcie Clovera mam jedynie dwie możliwości do wyboru, tj. start macOS i Recovery (brak dwóch funkcji Install), gdy wybiorę Recovery to wszystko ładnie się ładuje, uruchamia się ekran, działa nawet Wi-Fi, czyli z kartą wszystko jest w porządku, mogę nawet wejść do BIOS-u przy użyciu Magic Keyboard bezprzewodowo.

Nie chcę już robić OT, ostatnie pytanie - czy mogę to wgrać przez Recovery, czy coś nie tak zrobiłem z wypaleniem OS-a, że nie mam funkcji Install?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poszło bez problemu, przygotowanie klucza metodą createinstallmedia pomogło. Karta działa sprawnie nawet bez podłączonych anten, nie instalowałem żadnych kextów, nawet nie kopiowałem EFI, odłączyłem pendrive przypadkiem i system wstał i działa doskonale. 

A jednak znowu podczas ładowania mam AirPort Brcm 43XX failed - jednak potrzeba jakiś kextów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, teraz jak instalowałem macOS od nowa to nie wykryło Wi-Fi, a wcześniej było wykrywalne na etapie instalacji - to też może być wina configu, czy to coś nieprawidłowego z samą kartą, że raz zadziała, a raz nie? 

A może być, że jakieś pliki pozostają na dysku podczas wymazywania przy instalacji i całkowite wyczyszczenie go by pomogło, czy to się dzieje przy instalacji? Kiedyś za pomocą GParted usuwałem i tworzyłem nową partycję, gdy nie mogłem zainstalować macOS po Windowsie, gdy brakowało miejsca na EFI.  

Usunąłem EFI i partycję systemową, scaliłem w jedną, zainstalowałem 10.13.6, edytowałem Config, kartę Wi-Fi wykryło, po ponownym uruchomieniu przestała działać. Przestawiłem ją z PCI-E x1 na złącze x16, pochodziła dłużej, kilka ponownych uruchomień i działała, jednak znowu przestała. 

Zaznaczyłem AddDTGP i FixAirport w Acpi, karta zaskoczyła, jednak jak włączyłem sieć to nastąpił kernel panic i przy ciągle aktywnej sieci nie można było uruchomić komputera. Odpaliłem z pendrive, skopiowałem nieruszany Config i jak na razie działa. Nie będę nic ruszał, bo każda zmiana w Configu powoduje, że karta nie odpala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dorzucę swoje 3gr. Ciekawą kartą może być też Fenvi T919, mocno polecana u Tonego. Dostałem przesyłkę z AliExpress kilka dni temu po dwóch tygodniach, więc dość szybko. Zarówno Wi-Fi jak i Bluetooth wykrywane jako natywne (a nie 3rd party). W zestawie cztery antenki i przewód do podłączenia się pod wyprowadzenie USB z płyty głównej. Z wysyłką wyszło około 190 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie na trafisz na egzemplarz sprawny i na module Apple a nie generic. Niestety chinole też podrabiają karty sprawdzonych sprzedawców, więc nie wiadomo na co trafisz. Ja zrezygnowałem ostatnio z zamawiania, ostatnie dostawy były tak marnej jakości, że wszystko poszło do zwrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś tania karta Wi-Fi do kupienia u nas, która z popychaczem odpali na macOS High Sierra i z działającym donglem BT (na Broadcomie) umożliwi działanie AirDrop? Najbardziej zależy mi na przesyłaniu plików, a WTXUP więcej razy się nie odpala, jak odpala. BT chodzi perfekcyjnie, bezprzewodowa Magic Keyboard działa i wchodzi do BIOS-u, trackpadem również mogę się tam poruszać, ale te Wi-Fi... Na 100% to wina Configu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.