Skocz do zawartości

Wolna sieć LAN


rambobambo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko


Mam sieć LAN złożoną z dwóch komputerów, serwera plików Synology DS216  i routera Actina P6802. Problemem jest bardzo niski transfer między tymi urządzeniami który jest nie większy jak 11MB/s. 

 

Sprawdzałem na różnych kablach. Łączyłem też dwa komputery bezpośrednio kablem z pominięciem routera i nie mogłem wydusić większego transferu.

 

Macie jakiś pomysł co jest nie tak?

post-11216-0-38522600-1530524169_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiekolwiek informacje do diagnostyki? Nie podałeś modeli kart sieciowych, wersji systemu i kextów do obsługi ethernetu. Jak bez takich informacji możemy cokolwiek pomóc jak nic nie wiemy o tych komputerach? W ostateczności może być model płyty głównej.

Przez ten router na pewno nie wyciśniesz więcej niż teraz wyciągasz bo ma porty Fast Ethernet. Jak wyciągasz takie prędkości przy bezpośrednim podłączeniu kompów to też pewnie jest w jakimś wąskie gardło w postaci Fast Ethernetu. Jeśli rzeczywiście masz taki niski transfer na Gigabicie to może być to wina np. szyfrowania, mało wydajnego protokołu do przesyłania. Mi najszybciej na haMacu leci po AFP i SMB3. NFS trochę gorszy ale transfery i tak o wiele większe niż co Ty teraz osiągasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hackintosh:

System: 10.13.3

płyta główna – TUF Z370 PRO GAMING

Karta sieciowa – Intel I219V2 PCI Express Gigabit Ethernet:

kext – w zakładce etnernet cards nie ma info o tym i nie wiem gdzie sprawdzić


 

Mabook pro 2015:

System: 10.13.3

karta sieciowa: Apple 57762-A0

kext name - AppleBCM5701Ethernet.kext

 

Po zmianie Speed na 1000baseTX odłącza się ethernet (not connected). Pewnie dlatego, że router nie obsługuje takiej prędkości tak jak napisałeś. Ale jak podepnę bezpośrednio komputery do siebie to przy takim ustawieniu śmiga transfer danych ponad 100Mb/s

 

1. Jeśli ten router nie obsługuje prędkości większych niż 10Mb/s to czy jest jakiś mocniejszy który byście polecili w rozsądnej cenie i dobrym wifi do domu jednorodzinnego?

2. Czy da się wyciągnąć jeszcze większy transfer niż te 100Mb/s przy podłączeniu bezpośrednim czy to max?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Uważaj na jednostki. 1MB = 8Mb. Prędkość przesyłania zazwyczaj w MB a internetu w Mb.

Router ma do 100Mb/s czyli max 12.5 MB przesyłania plików mógłbyś wyciągnąć. W rozsądnej cenie polecam Xiaomi Mi Router 3G (z gearbest, jeden magazyn EU jest w Polsce musisz wygooglać który) można go wyciągnąć za 150zł czasami nawet mniej. Ma gigabit wifi ac 5Ghz. Minusem chiński soft ale można wgrać różne alternatywne softy. Jest aplikacja na android, ios po angielsku nią można skonfigurować bez problemu. Aa i jeszcze ma tylko 2 port Lan. Ja na tym routerze na wifi 5GHz wyciągam ~500Mb czyli jakieś 60MB/s

2. Karta sieciowa gigabitowa max osiągnie 125MB/s co w rzeczywistości przekłada się na ok ~100MB/s więc więcej nie wyciągniesz. Musiałbyś mieć np. 10Gb karty sieciowe w urządzeniach by wyciągać więcej albo łączyć np. Thunderboltem. Przy takich połączeniach to prędzej zaczyna ograniczać np. zapis dysku.

Dodatkowo na kompie jeśli nie masz to możesz spróbować kext IntelMausiEthernet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.