Skocz do zawartości

Sprzęt w kwocie około 1500zł, do wykorzystania też solidworks


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
chchaiłbym sie poradzić odnośnie wyboru sprzętu,
aktualnie mam asusa k52j z dyskiem hdd, 6gb ramu, intel i5 M540, nvidia 310M 1GB,
kiedyś już się dowiadywałem, że nie ma możliwości zainstalować na tym sprzęcie OS.

używam iPhona i byłoby wygodnie używać też mac'a.
szukam sprzętu na którym mógłbym pracować w środowisku solidworks, aktualny laptop czasem przymula, a korzystając z większych złożeń, niektóych narzędzi sprawia, że nie da się używać programu.

Płynność programu nie jest dla mnie pożądana bo profesionalna stacja robocza jest poza moim portfelem. Szukam czegoś używanego w cenie około 1500 zł, nie jest to zakup"na już"więc mogę poczekać na okazję na allegro, olx, konieczne oczywiście dla mnie jest podpięcie zewnętrznego monitora.

teraz tylko pytanie czy lepiej szukać laptopa i wgrać OS czy lepiej macbook'a leciwego i męczyć się z wirtualną maszyną z windowsem ?
aktualnie
-asus k52jc(ale wymieniłem procesor i zwiększylem pamięcRAM)
-Intel i5 m540 (obsługuje MMX instructions; SSE / Streaming SIMD Extensions;SSE2 / Streaming SIMD Extensions 2;SSE3 / Streaming SIMD Extensions 3;SSSE3 / Supplemental Streaming SIMD Extensions 3;SSE4 / SSE4.1 + SSE4.2 / Streaming SIMD Extensions 4.
-karta nvidia 310m 1GB cuda + zintegrowana
-wifi atheros AR9285
-karta sieciowa - Jmicron PCI express gigabit ethernet adapter
-dysk HDD podpięty przez SATA , 500 gb, w tej chwili dwie partycję, 150 na win c, reszta na pliki

-klawiatura podłączona na PS/2

 

Dziś znalazłem informację, że jest możliwość instalacji macOS na moim laptopie. JEdnak, któą wersje wybrać aby działała? najnowszą ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacBook do trafienia w tej cenie to coś, na co szkoda kasy. Prawdopodobnie to modele early/late 2011, na których możliwość odpalenia 10.14 jest mocno wątpliwa, ze względu na to, że Metal 2 wspierany jest przez HD4000 i wzwyż - czyli co najmniej Ivy Bridge.

Twój sprzęt to też maksymalnie 10.13.

 

Do przemyślenia jest cokolwiek na Haswellu lub nowsze. Patrząc pod kątem Solidworksa, do 1.5k pln spokojnie znajdziesz coś na i7 4700MQ lub i5 6300HQ, wraz z dGPU pokroju GTX950M lub 960M. Wprawdzie z dGPU w takim sprzęcie nie skorzystasz pod macOS (z racji Optimusa), ale iGPU powinno być wystarczające do większości zadań. W win zaś wszystko bez problemu będzie działać, a sam ten sprzęt z pewnością zapewni Ci wystarczającą wydajność do pracy - trzeba sprawdzić jednak, jak wypada kompatybilność konkretnego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.