Skocz do zawartości

Radeon RX 560 czy GeForce 1050 Ti


Ian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre pytanie. A więc tak: Zero gier (do tego mam PC-ta). Głównie prace biurowe, website i fotografia. Zależy mi na jak najładniejszym rysowaniu czcionki. Wysokie rozdzielczości. A może w grę wchodzi jakaś inna? Karta musi mieć wyjście DP lub Mini DP, bo tylko takie dają na moim monitorze real 4k w 60Hz. I choć zwykle używam mniejszych  rozdzielczości to jednak lubię gdy wszystko, co daje monitor, jest obsługiwane. W grę wchodzi tylko jeden monitor. Wprawdzie dokonałem już zakupu EVGA GeForce 1050 Ti i testuję, ale nie bardzo mi się podoba, zaliczyła też 2-3 zwiechy, przy przełączaniu monitora z jednego kompa na drugi. Nie lubię też przepłacać. Myślę też o 1030 - 2 razy tańsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ostro testowałem i porównywałem, w ciągu ostatnich dwóch dni, 3 karty:

 

1. MSI GeForce 1030 2GB

2. EVGA GeForce 1050 Ti 4GB

3. Gigabyte Radeon RX 560

 

Testy praktyczne pod hackintosha. Dodatkowe porównania z EVGA GeForce 740 i EVGA GeForce 710. Te ostatnie niestety nie posiadają wyjścia DP które, w moim przypadku, umożliwia częstotliwość odświeżania 60Hz dla wszystkich rozdzielczości, w tym 4096x2160, czyli real 4k i wyższych.

 

Nie będę zamieszczał benchmarków, bo nie o to chodzi. Napiszę krótko i ogólnie, dla tych, którzy być może staną przed dylematem, którą kartę wybrać:

 

Zdecydowanie najlepiej wypada Radeon RX 560. Polecam.

 

Nr 1 spisuje się znakomicie, jest pewna w działaniu ale, siłą rzeczy, w benchmarkach wypada najsłabiej. 64-bitowa szyna i pamięć DDR3 DDR4 sprawia, że karta jest wolna, choć zupełnie wystarczająca do biurowych zastosowań.

 

Nr.2 w większości benchmarków wypada najlepiej, ale - nie we wszystkich. W OpenCL lepszy jest Radeon. Karta kilkukrotnie zawiesiła komputer podczas przełączania rozdzielczości, co przesądziło o mojej decyzji.

 

Nr.3 bezproblemowo współpracuje z HighSierrą i, co istotne, również Mojave Betą. Jak wiadomo dla bety nie ma webdriverów, a więc większość kart GeForce nie pracuje poprawnie, nawet z odpalonym wcześniejszym driverem. Problem ten w przypadku Radeona, nie wymagającego webdriverów,  nie występuje, co było drugim powodem mojej decyzji. W znacznie mniejszym stopniu absorbuje CPU, niż karty NVidii, co nie jest bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, od kiedy Apple przestał używać kart nvidii w swoich maczkach, to karty AMD mogą lepiej się sprawować. To tez wiele zmieniło lilu i whatevergreen. Jeszcze w sumie do niedawna największym problemem był brak sleep.

 

PS GT1030 widziałem i instalowałem z DP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

1. MSI GeForce 1030 2GB

(...)

Nr 1 spisuje się znakomicie, jest pewna w działaniu ale, siłą rzeczy, w benchmarkach wypada najsłabiej. 64-bitowa szyna i pamięć DDR3 sprawia, że karta jest wolna, choć zupełnie wystarczająca do biurowych zastosowań.

(...)

A GT1030 nie był przypadkiem tylko na DDR4 i DDR5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.