Skocz do zawartości

niewyraźne czcionki


skywalk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zainstalowałem High Sierra zgodnie z poradnikiem ...

Instalacja poszła ok ale obraz na monitorze jest jakiś dziwny poszarpane niewyraźne czcionki, ikony i kolory jakieś takie wyprane.

Zmieniłem kartę graficzną pod FCPX na Asus RX 580 8GB Dual.

Monitor Dell U2713H.

 

Czy oprócz tego co jest w poradniku trzeba jakoś odpalić radeona ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W U2713H ustaw prestrzen barw na sRGB, poszukaj czy ustawiony jest tryb kolorów na RGB, gamma na PC i koniecznie wyłącz jakieś takie Smart Video, Video Enchacment, Video Sharpnes czy jakoś tak.

 

Sprawdź w preferencjach systemu czy masz odświeżanie 50/60Hz czy PAL/NTSC. Jak jest to drugie to musisz przelecieć monitor skryptem do naprawy EDID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj switchresx, on mógł Ci namącić.

 

Przeczytaj ten temat: http://hamac.pl/topic/8953-marginesy-przy-bootowaniu-cloverładowanie-osx-monitor-rozpoznany-jako-tv/page-1#entry86499

 

Następnie wygenerowany EDID do monitora wgraj w odpowiedni folder - przeczytaj cały wątek, bo od 10.12 ścieżka się zmieniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

switchresx użyłem dopiero w akcie desperacji :( 

patchowanie już robiłem ale sprawdzę jeszcze raz.

dziś będę miał pożyczony monitor Apple Display 27" więc jeszcze przetestuję na nim ...

 

Poza w/w pojawił się poważniejszy problem :( nie działa eksport z fcpx ani z compressora, wyskakuję share failed na samym początku przy 0% to samo na adobe media enkoder ... żaden progam nie jest w stanie zrobic kompresji do h.264, za to do prores bez problemu ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując ... DELL U2713H + RX 580 + High Sierra, problem z obrazem to samo po podpięciu macbooka przez DP. (na El Capitan + GTX 970 było dobrze)

Jedyne co tymczasowo w miarę pomaga to ustawienie w monitorze standartowej wartości sharpness (50) na zero ale wtedy pod Win10 jest straszne mydło :(

 

Powyższy sprzęt na monitorze NEC EA275WMI działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wcześniej. Gamma ma być na PC.

 

EDIT: Niestety problem jaki Cię dotknął dotyczy: WSZYSTKICH monitorów które informują macOS, że potrafią wyświetlić też tryby TV w kodowaniu YCbCr. Nie wiadomo czemu projektanci macOS założyli, że skoro podłączasz takie urządzenie to ma by obsługiwane jako TV. Co gorsza w wcześniejszych macOS przynajmniej pokazywał w preferencjach i profilu systemu informacje, że działa jako TV, natomiast od chyba 10.12 czy 10.13 już tak nie informuje, a wciąż wymusza tryby TV. Ja mam 2 monitory różnych firm i na obu muszę wymuszać fiksem tryby RGB.

 

Na Maczkach jest gorzej, bo masz włączony SIP i aby wgrać zmodyfikowany EDID musisz to zrobić w konsoli z poziomu instalatora albo wyłączyć SIP, przegrać, włączyć SIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.