Jump to content
z85

Instalacja High Sierra na Asus H 110M-A + Intel i3 6100 + Nvidia GTX 1050

Recommended Posts

1. Tworzymy pendriva z Mac OS ( ja użyłem 10.13.3).

2. Tworzymy pendriva z cloverem a mianowicie UniBootX Clover

3. Wyciagamy nazwę płyty głównej z /EFI/CLOVER/misc/preboot.log ( wciskamy przycisk f2 po załadowaniu clovera).

4. W cloverze w katalogu  /EFI/CLOVER/OEM/ zmieniamy nazwę katalogu Skylake Z170 na Asus „H110M-A” .

5. Otwieramy config.plist przy pomocy clover configurator I ustawiamu smbios na imac17,1. Dlatego że mam płytę asusa w clover configurator w sekcji Acpi zaznaczam FixShutdown oraz w sekcji Boot ustawiam darkwake=1. 

6. Zapisuje config.plist

7. Podczas instalacji użyłem flagi nv_disable=1 dlatego że  proces instalacji nie mógł dobiec końca.

8. Potem zainstalowałem uaktualnienie do 10.13.6 też z flagą nv_disable=1 

9. Na koniec zainstalowałe webdrivery pod nvidię, jeśli jest problem w clover configurator w sekcji system parameters zaznaczamy inject kexts na Yes i NvidiaWeb.

10. A koniec wygląda tak: 

post-1684-0-01709700-1533653213_thumb.png

Gratuluje! Krótko, zwięźle i na temat.

Tak wlasnie instaluje się macOS jak korzysta się z przekonfigurowanych configu na UniBootX. Odpada 99% ręcznego edytowania, zmienia się tylko najważniejsze podstawy jak S/N czy jakieś podstawowe flagi.

Dopytam tak tylko, dla jasności (mojej):

p.7 - zaznaczyłeś flagę nv_disable=1, ponieważ bez tego instalacja nie chce się zakończyć, ale..

p.8 - ponownie zaznaczyłeś tę flagę podczas aktualizacji 

czy to oznacza, że w "międzyczasie" odznaczyłeś tę flagę? Jeśli tak, to dlaczego?

Na koniec, po p.10, czyli po aktualizacjach flaga ta jest włączona (bo przecież była podczas instalacji), czy też ją wyłączasz. Jeśli tak - dlaczego?

Flaga zostala uzyta tylko podczas instalacji systemu a potem podczas uaktualnienia. Po instalacji webdriverow nie jest potrzebna. Podczas instalacji systemu a potem uaktualnienia system niespodziewanie zresetowal sie nawet z ta flaga. Ale po restarcie kontynowalem instalacje z ta flaga i system i uaktualnienie sie zainstalowalo. Dla pewnosci system instalowalem 2 razy tym sposobem.