Skocz do zawartości

macOS na Xeonie E3-1230 v3, H81M-P33 i GTX1050?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Kilka dni temu uruchomiłem macOS na maszynie wirtualnej VMware w celu ściągnięcia przez iTunes Endomondo na iPhone 4S, gdyż aktualna wersja wymagała nowszego iOS (później okazało się, że na Windowsie też można), i system spodobał mi się na tyle, że zapragnąłem mieć go na stałe :)
Sporo czasu spędziłem przy nieudolnych tutorialach z internetu i efekty były mizerne, więc pomyślałem, że skorzystam z waszej wiedzy i doświadczenia.

 

Na początku chciałbym zapytać, czy na takim "hackintoshu" można korzystać ze wszystkich możliwości, usług Apple typu FaceTime itd.?

 

Po drugie, czy komfort użytkowania systemu na maszynie wirtualnej i tego natywnego są takie same? Obecnie, na systemie z dysku-gotowca VMware system trochę się ścina, a animacje przypominają pokaz slajdów. Chciałbym, żeby odświeżanie ekranu wynosiło 60/75fps.

 

Po trzecie, czy mój sprzęt jest kompatybilny:

1. Płyta główna MSI H81M-P33
2. CPU Intel Xeon E3-1230 v3 (Haswell 4/8 @3,7GHz)

3. Mostek południowy raczej zintegrowany

4. ???
5. GPU MSI GTX1050 Gaming X

6. Realtek ALC887

7. Realtek RTL8111G

8. Brak karty WiFi

9. Tylko SATA

10. Tylko USB

Do tego:
16GB RAM DDR3 1600MHz CL8
SSD Goodram Iridium Pro 240GB
HDD HGST 7K1000 1TB

 

Po czwarte, jeśli zdecyduję się na instalację bezpośrednio na dysku, czy byłaby możliwość wydzielenia dodatkowej partycji na HDD i zainstalowania tam macOS, aby oba systemy działały?
Obecny rozkład partycji wygląda tak:
SSD:

| EFI (110MB) | Dysk C: (223GB) | Partycja OEM (480MB) |

HDD:

| Dysk E: (872GB) | Dysk F: (60GB) |

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt masz w 100% kompatybilny, powinno udać się odpalić wszystko.

 

Działanie FaceTime, immesage, czasami jest kapryśne, ale jak już masz telefon od Apple to i masz konto appleid wić powinno być o wiele łatwiej odpalić w pełni te usługi.

 

MacOS zainstalujesz tylko na dysku na którym masz schemat partycji GPT (z partycja EFI). Na czas instalacji odłącz pozostałe dyski.

 

Jak masz już macOS w wirtualne to przygotowanie instalacji to będzie proste. Przygotuj sobie klucz instalacyjny z macOS, na drugi wrzuć UniBootX, a w nim folder Haswel Z87 zamień na nazwę swojej płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dałoby się jakoś zainstalować macOS na HDD? Najlepiej byłoby, gdyby dało się go wtedy zbootować wybierając HDD w Boot menu UEFI lub sam system z listy Windows Boot Managera. Próbowałem zainstalować system na wydzielonej partycji na HDD przy odłączonym SSD, ale nigdy nie mogę wybrać tej partycji - jeżeli zostawię nieprzydzielonie miejsce, to nie widać go w ogóle w narzędziu dyskowym, narzędzie nie chce też modyfikować partycji utworzonych w Windowsie, czy to NTFS, czy FAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windowsowy manager dysków nie pokazuje wszystkiego. Nie widać czy na dysku jest partycja EFI czy jej NIE ma. Jeśli jest, to i tak na 99% nie dasz rady tam zainstalować, ponieważ instalator zmienia rozmiar partycji docelowej, a następnie za nią wstawia ~650MB partycję recovery. Obawiam się, że bez zdjęcia danych z HDD, a następnie repartycjonowaniu go w instalatorze macOS nie popchniesz tematu do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.