Skocz do zawartości

problem z uprawnieniami pliku pod Windowsem.


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, ale jakoś nie ogarniam tematu. Koduję pliki wideo dla klienta. Metoda taka jak zawsze: prores wrzucam do Compressora, tam odpowiedni presecik i plik wynikowy ( mp4) na pendrive USB dla klienta. Jeszcze tylko sprawdzam jakość na kompie i na TV i gotowe. Tak bylo zawsze, ale dziś ktoś zgłosił problem z odtwarzaniem pod windowsem. Z ciekawości włączyłem plik na kompie żony i... rzeczywiście są jakieś problemy z odtworzeniem z nośnika USB, MediaPlayerClassic wyświetla komunikat nie "znaleziono pliku" WMP komunikat o braku uprawnień! Pomaga skopiowanie pliku na kompa z Windowsem + potwierdzenie że mam prawa administratora. Jak mam przygotować taki plik na MacOS żeby był odtwarzalny pod Windowsami? Od razu nadmieniam, że nie łapię tych tematów z zabezpieczeniami... więc byłbym wdzięczny za łopatologiczne wytłumaczenie co i gdzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ntfs możesz mieć takie problemy, szczególnie jak pliki są wgrywane pod macOS za pomocą jakiegoś np paragona.

 

no to widocznie właśnie je mam. Jak uniknąć tego w przyszłości? Mogę wysłać plik po sieci ethernet do kompa żony, a następnie tam wrzucić klip na USB sformatowany na NTFS przez Windowsa. Tylko to trochę więcej działań. Może jednak formatować USB na exFAT pod Windowsem i wgrywać pliki z Maca na taki USB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie opcje powinny działać. Udostępnij sobie folder jakiś na maczku, gdzie będziesz wrzucał finalny materiał i potem np z PC (żony) od razu nagrywaj na kluczu USB. ExFAT w założeniu miał być do tego stworzony, ale jak wiemy z praktyki potrafi się sypnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś chory system uprawnień przy tworzeniu pliku! Zrobiłem tak: 

1. USB formatowany Paragonem ( bo tak mi wygodniej, a podobne problemy występują jak sformatuję usb pod Windowsem)

2. wrzucam plik mp4 na nośnik usb

3. podłączam usb do kompa z Windowsem

3A. ani VLC ani MediaPlayer Classic nie potrafią odtworzyć pliku.

4. We właściwościach pliku zakładka "zabezpieczenia", następnie "uprawnienia" zaznaczam " dołącz uprawnienia dziedziczne z tego obiektu nadrzędnego"

i po wykonaniu czynności z pkt 4 zostają dodani "wszyscy" z pełną kontrolą pliku i wszystko ładnie pięknie działa na Windowsie.

Teraz pytanie: czy to ja mam coś namieszane ( i ewentualnie jak to odwrócić) czy tak się stało po jakiejś aktualizacji systemu?

post-743-0-64121500-1534172610_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zinstalowałem trial tuxera i wszystko działa OK. Wymieniałem również maile z pomocą techniczną Paragon, ale oni nie widzą problemu. Natomiast problem rozwiązała wersja Paragon 15.1.70. Najnowsza wersja 15.2 na moim kompie powoduje te dziwne jasełka z uprawnieniami. Temat w sumie do zamknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rozwiązania zapisu na dyskach NTFS z poziomu innego system niż Windows mogą i najczęściej powodują takie lub inne kwiatki. Microsoft NIGDY nikomu nie opublikował specyfikacji systemu plików NTFS, przez co cała wiedza jest zdobyta z obserwacji jak ten zapis się odbywa, niestety nie wszystko wiadomo i części rzeczy albo nie jest robionych, albo są zgadywane. Osobiście nie używam takich rozwiązań.

 

Rozumiem, że potrzebujesz tej metody, to chyba najszybciej jest mieć 2 systemy na kompie i po skończonej pracy zrobić restart, lub odpalić sobie wirtualną maszynę z Windows i przez nią sobie nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.