Skocz do zawartości

Creative SB Audigy SE


Javer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, posiadam kartę z tematu, jest ona na chipsecie ca0106. 
Czy jest jakaś możliwość uruchomienia jej? Choćby w najmniejszym stopniu?
Używam jej pod windowsem, a przepinanie głośników zaraz uszkodzi wtyczki. Ewentualnie jestem otwarty na wszelkie rozwiązania które nie wymagają dostawiania dodatkowych głośników, czy wymiany karty dźwiękowej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wielu próbach poległem. Dzisiejsze płyty główne już tak bardzo nie odstają jakością od tej karty, tak jak to było kiedyś. A skoro macOS i tak nie potrafi obsłużyć domyślnie więcej niż kanałów stereo, to zabawa u mnie mijała się celem. Jeśli jednak komuś się kiedyś ta sztuka uda, to chętnie dowiem się rozwiązania. Z czystej ciekawości :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie sterownik kx jest nadal rozwijany, można poczytać o tym w tym temacie: https://www.insanelymac.com/forum/topic/321954-kx-audio-driver-mod-sound-blaster-live-audigy-124rx-emu-edsp/ Niestety twoja karta na 99.9% z nie zadziała. Sam ją mam i odpuściłem zabawę w uruchomianie jej. Natomiast jeśli chciałbyś podnieść jakość audio za nieduże pieniądze to polecam np. Audigy 2 ZS. Ładnie gra pod macOS, nie ma jednak jeszcze wsparcia do wejść ale są duże nadzieje na uruchomienie tego w niedalekiej przyszłości. Można też wybrać opcje bardzo budżetową jak np. SB0100, według mnie gra także lepiej od twojego obecnego modelu i również działa pod macOS (także bez wejść). Co do kart wbudowanych to wiadomo są zwolennicy i przeciwnicy, jednak opłacalność ewentualnego zakupu zależy na pewno od używanych przez ciebie głośników i wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, to zielony output dało się jakkolwiek ruszyć z wykorzystaniem zmodyfikowanego kxAudioDriver.kext, ale było z tym trochę kombinacji.

Masz jakieś linki, nadal była by to zadowalająca opcja dla mnie.

 

Obecnie sterownik kx jest nadal rozwijany, można poczytać o tym w tym temacie: https://www.insanelymac.com/forum/topic/321954-kx-audio-driver-mod-sound-blaster-live-audigy-124rx-emu-edsp/ Niestety twoja karta na 99.9% z nie zadziała. Sam ją mam i odpuściłem zabawę w uruchomianie jej. Natomiast jeśli chciałbyś podnieść jakość audio za nieduże pieniądze to polecam np. Audigy 2 ZS. Ładnie gra pod macOS, nie ma jednak jeszcze wsparcia do wejść ale są duże nadzieje na uruchomienie tego w niedalekiej przyszłości. Można też wybrać opcje bardzo budżetową jak np. SB0100, według mnie gra także lepiej od twojego obecnego modelu i również działa pod macOS (także bez wejść). Co do kart wbudowanych to wiadomo są zwolennicy i przeciwnicy, jednak opłacalność ewentualnego zakupu zależy na pewno od używanych przez ciebie głośników i wzmacniacza.

A Audigy 2? Czytałem że praktycznie nie ma różnicy z wersją ZS. Mam wybór Audigy 2 SB0240 (na ca0102) lub Live! 5.1 SB 0100 (na EMU10K) Co było by lepsze i działało na 100% pod macOS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Audigy 2? Czytałem że praktycznie nie ma różnicy z wersją ZS. Mam wybór Audigy 2 SB0240 (na ca0102) lub Live! 5.1 SB 0100 (na EMU10K) Co było by lepsze i działało na 100% pod macOS?

 

Według mnie lepsze byłoby Audigy 2 niż Live! 5.1 (lepszy układ, możliwość odtwarzania w wyższych częstotliwościach, sprzętowe 24bity a w macOS możliwość logicznego 32), ale obie z nich powinny działać pod macOS. Ze słuchu może tak dużej różnicy pomiędzy tymi kartami nie odczułem jak podczas przesiadki z integry ale na pewno jakość się polepszyła. Zapomniałem jednak dodać jednej rzeczy. Mianowicie od czasu do czasu podczas odtwarzania dźwięku (macOS) zdarza się nagła "zamiana częstotliwości" wynikiem czego jest chwilowe zniekształcenie odtwarzania (około 3 sekund, po nich wszystko samo wraca do normy). Jest to normalna przypadłość tego sterownika jednak nie występuje to często, ja w zasadzie zapomniałem już o tym dlatego dopiero teraz piszę. Tak, różnica między Audigy 2 a Audigy 2 ZS jest dość mała, obie wykorzystują też ca0102.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nabyłem Audigy 2 w bardzo fajnej cenie :)
Czasami występują opisane zniekształcenia, ale na tyle rzadko że można zapomnieć.

Jednak nie może być zbyt idealnie. Mam głośniki Creative T6300, pięknie grają w 2.1 ale subwoofer juz na niskiej głośności (dwie kreski) daje kopa. Pokrętłem mam skręcone na minimum. Jest jakiś sposób żeby go ściszyć systemowo? 
Problem jest przede wszystkim przy filmach, ciche dialogi i nagła akcja potrafi przebijać bębenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.