Jump to content
Sign in to follow this  
lapecpl

Asrock Z87 Extreme3+i5-4670K

Recommended Posts

Witam mam pewien problem ,postanowiłem zainstalować po raz pierwszy  hackintosha po przez UniBootX Clover wszystko poszło ok pendrive bootuje przechodzi do 1 etapu robie format dysku następnie przechodzi do instalacji ale gdy dochodzi do ok 80% następuje reset i komputera ,próbowałem na grafice zintegrowanej dalej występuje ten sam problem.Próbowałem również instalacji od podstaw po przez poradnik z innego forum ale doszedłem do tego samego.Niestety nie wiem co dalej .. z góry dzięki za odp

Procesor: i5-4670K
Płyta główna:Asrock Z87 Extreme3
Grafika: Asus R9 270X
Ram:  Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz

poniżej logi z instalacji.

https://drive.google.com/file/d/1AcfaUAfBpRkehEVPhUl8rWDkTU5xERud/view?usp=sharing

Twój sprzęt nie powinien stwarzać problemów. Nawet jeśli GPU od AMD płatało by psikusy, to powinieneś bez większych problemów zainstalować na iGPU.

A może kopia instalatora jest uszkodzona.

Z wi fi sobie poradziłem wszystko śmiga jak  należy ostatni problem to nie wyłączenie do końca komputera (wentylatory działają ale brak obrazu) oraz brak oznak gdy chce wybudzić hacka z uśpienia , może ktoś pomoże co zrobić aby wszystko śmigało jak należy ?

Z wi fi sobie poradziłem wszystko śmiga jak  należy ostatni problem to nie wyłączenie do końca komputera (wentylatory działają ale brak obrazu) oraz brak oznak gdy chce wybudzić hacka z uśpienia , może ktoś pomoże co zrobić aby wszystko śmigało jak należy ?

Sądzę, że mamy tutaj problem z dwoma rzeczami: jeden jest związany z grafiką, drugi prawdopodobnie z zarządzaniem energią.

• Jeśli chodzi o grafikę to zainstaluj najnowsze Lilu + WhateverGreen. Powinno pomóc. 
  • Jeśli chodzi o zarządzanie energią, to może to być:
    • problem z portami USB w co wątpię, ale warto sprawdzić
    • problem z SSDT. Clover co prawda powinien sam generować prawidłowe SSDT, ale też warto sprawdzić (przed uruchomieniem skryptu musisz zmienić język systemu na angielski!)
    • coś zupełnie innego... ale musisz podać więcej szczegółów odnośnie konfiguracji: twój config Clovera, listę zainstalowanych kextów oraz log systemowy (/var/log/system.log) - zanotuj moment wyłączenia komputera i szukaj po dacie/godzinie logów z tego czasu