Jump to content
Sign in to follow this  
macikera

Pierwszy haMac i3 8100 GTX1050Ti

Recommended Posts

Witam wszystkich na form!
Od dłuższego czasu zbieram się aby złożyć tanią stacjonarkę do gier, ale chciałbym aby dało się na niej postawić macOS'a.
Przegrzebywałem trochę forum tutaj i zagraniczne odpowiedniki i wybrałem taką konfigurację:

Płyta główna: MSI Z270 TOMAHAWK (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)
Procesor: Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX
GPU: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP 4GB GDDR5

RAM: GOODRAM 8GB 2133MHz IRIDIUM Black CL15 (2x4GB) lub Crucial 8GB 2666MHz Ballistix Sport Grey CL16 (2x4GB) (wydaje się szybsza)

SSD: Kingston 240GB 2,5" SATA SSD A400

Czy gdzieś można zaoszczędzić, czy gdzieś warto doinwestować? Czy uda się na tym odpalić macOS?

Z góry dziękuję za wszelką pomoc ;) 

EDIT: Doczytałem, że do i3 8100 musi być płyta serii 300. Moje wybory to:
Gigabyte B360M DS3H - Najtańsza, ale nie wiem czy zadziała

Gigabyte B360N WIFI - Ta sama seria, ale ma WiFi i bt wbudowane
ASRock Z370 Pro4 - Ktoś ją tutaj polecał, ale jest droższa

Ja polecałem ASRock Z370 Extreme Pro4 bo jako jedyna z średniej półki miała lepszą sekcje zasilania (w czasie kiedy kupowałem oczywiście). Jest bez problemowa jbc. Mam dopracowany config po ta płytę z działającym wyższym napięciem USB 3.0, HWP ( wstrzykniętym przez CPUFriend i wektorami zmodyfikowanymi aby procesor chodził od 800Mhz do 4500Mhz).

Nie mam pojęcia jak działają płyty z serii B, ale z mojego doświadczenia 8Gb to zdecydowanie za mało, nawet bez szczególnej pracy na kompie odczuwałem jak system zrzucał pamięć na dysk i potem "przymulał" jak próbowałem przywrócić jakiś program. dokupienie do 12 GB rozwiązało wtedy problem. Dysk SSD to badziew, posiada normalne TLC.

Hej, dzięki za odpowiedź! Niestety ta płyta co podałeś to kolejne 250zł, znalazłem gdzieś w internecie, że udało się komuś odpalić na tym B360N nawet z WiFi więc chyba zaryzykuje. Co do ramu to (nie wiem czy to można porównywać), ale na MacBooku 8GB daje radę, zresztą dokupić kolejne 4GB to nie powinien być problem ;) Co do dysku to faktycznie, któraś z kolei osoba mówi mi, że zły. Biorę pod uwagę Cruciala MX500. Masz może doświadczenie w stawianiu Windowsa i macOS obok siebie? Można to na jednym dysku, lepiej kupić dwa mniejsze?

b360N to jest Mini ITX, posiada tylko Dwukanałowy ram, więc nie dokupisz ramu jeśli bierzesz 2x4gb. Wifi intela jest nie do odpalenia.

Masz może doświadczenie w stawianiu Windowsa i macOS obok siebie? Można to na jednym dysku, lepiej kupić dwa mniejsze?

Tak, można ale prędzej czy później Windows coś rozwali.