Skocz do zawartości

Goodram Iridium Pro 480GB a Mojave


razor1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dysk Goodram Iridium Pro 480GB. Na PC zainstalowane Mojave, na innym SSD 120GB.

Problem z tym, że Mojave nie rozpoznaje tego dysku, gdy jest podpięty do portu SATA, nie można również zainstalować na nim systemu. 

Dysk jest sprawny, WIndows nie ma z nim problemów, Sierra również nie ma z nim problemu - można utworzyć partycje, dysk jest zainicjowany.

Dysk można sformatować również pod Mojave... korzystając  z przejściówki USB 3.0. Pod przejściówką widać partycje, można formatować, czy zainstalować na nim system.

Pod SATA - nie. Jak temu zaradzić i spowodować, by pod 10.14 dysk ruszył?

 

 

GZQsL2G.png

 

Kexty:

qEj6xwp.png

 

Drivers64UEFI:

awRBXgq.png

 

config.plist: https://pastebin.com/L7V4u901

Wersja Clovera: 4674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie opisałeś na jakim sprzęcie instalujesz, a domyślać się trudno.

 

Sorry. Skleroza :P

PC z podpisu: 

Intel Core i5 2400S @2.5GHz + SilentiumPC SpartanPro | Gateway DT71 | nVidia GeForce GT 640 2GB | 16 GB RAM Kingston| Goodram Iridium Pro SSD 480 GB | Seagate ST2000DM001 HDD 2TB |

Z ciekawostek - WD Green'a 500GB też nie widzi :) 

Oczywiście MacOS już od dawna zainstalowany i używany, ale na kexcie ze Sierry :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety. Zbootowałem z najnowszego Clovera - 4695, nadal to samo :P Niektóre dyski widać, innych nie - konkretnie - nie widać dysków podłączonych pod porty SATA3 w mobo. Te w SATA2 są normalnie widoczne. 
Screeny tutaj: https://imgur.com/a/mb8VISG
 
Oczywiście po zapodaniu AppleAHCIPort.kext ze Sierry nagle pojawiają się wszystkie :P 
Kontroler wg. raportu systemowego:

Intel 6 Series Chipset:

  Producent:	Intel
  Produkt:	6 Series Chipset
  Szybkość połączenia:	6 gigabitów
  Negocjowana szybkość połączenia:	6 gigabitów
  Interfejs fizyczny:	SATA
  Opis:	AHCI Version 1.30 Supported

Znalazłem podobny wątek: https://www.tonymacx86.com/threads/solved-impossible-to-erase-my-hd-wd-1-5-tb.246372/

EDIT:
Mamy to :)
Apple w High Sierra i Mojave zablokowało obsługę starszych kontrolerów SATA3. Należy użyć takiego patcha w Cloverze:

 

Try new ICH patch by vit9696.


AppleAHCIPort

Find
40600200 

Replace
00000000

Po zastosowaniu patcha dyski normalnie są widoczne. Po zainstalowaniu systemu należy wrzucić starszy AppleAHCIPort.kext do /Lbrary/Extensions i usunąć patcha z Clovera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.