Skocz do zawartości

Jaka płyta Z370m - microATX


AdamiPL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej..

Jako że uwaliłem swoją płytę główną tydzień po zakupie (AsRock Z370m Pro 4) szukam kolejnej godnej uwagi..

 

i5-8600K

32GB DDR3 3000MHz

Samsung EVO970 500GB NVMe

ADATA 512GB XPG SX6000 M.2

Sapphire RX 580 8GB (być może też zmienię na GTX1070/ Vega56 - zobaczę jak z funduszem będę stał)

 

Tak więc musi obsługiwać 2 dyski m.2 nvme i najlepiej wzmacniany port dla grafiki ^^.

 

 

Co biorę pod uwagę:

  • Asus ROG Strix Z730-G
  • MSI Z370M Gaming Pro AC
  • MSI Z370m mortar
Która z nich będzie najodpowiedniejsza dla mojego zestawu i w miarę bezawaryjna w działaniu z macOS? Ten AsRock nie był w sumie zły, ale poszedł z dymem (sprawiłem u znajomego reszte bebechów i na szczęście działają xD )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jako że uwaliłem swoją płytę główną tydzień po zakupie (AsRock Z370m Pro 4) szukam kolejnej godnej uwagi..

 

Jak dokładnie się to stało ? Z ciekawości pytam.

 

 

Co do tych 3 płyt, to jeśli dobrze widzę to Asus ma tylko jeden port M.2. Osobiście jeżeli miałbym wybierać pomiędzy tymi 3 płytami to brałbym mortara. Ma trochę lepsze umiejscowienie portów m.2, chociaż jest to Matx więc i tak będzie wszystko bardzo blisko siebie. Nie posiada też wifi, co może być + jeśli będziesz chciał tam montować bt+wifi pod maca, bo Intel nie będzie działać. Jest też trochę starszy kodek audio od wersji Gaming, ale czy usłyszysz różnice ? nie, chyba że jesteś audiofilem :)

 

Bierzesz procek z wersji K więc zakładam, że będzie podkręcany (innego sensu brania K nie ma). Jeżeli będzie robił tylko zmianę mnożnika procesora, żadnego Hardcore OC to płyta główna jest bez znaczenia większego, tak samo będzie się kręcić. Można zwrócić uwagę na radiator na sekcji zasilania Vcore, ale prawie zawsze jest tam dawane jakieś badziewie, które niby wygląda fajnie, "gamingowo" ale z odprowadzaniem ciepła nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asus Rog Strix z370-g  ma 2 złącza M.2.

Tak dokładnie to mam tu wersję Asus Rog Strix z370-g z wifi intela (ale to wifi to jedyna ważna różnica pomiędzy tymi płytami).

Do płyty mam podłączone dwa dyski M.2. (samsung EVO970 500 NVMe - z niego staruje systemem high sierra , oraz Kingston A1000240 M.2).

Płytę napędza obecnie procesor intel i7 8086  +  grafika Palit gtx 1050 ti KlamX  + 16 GB RAM Ballistix Sport LT 2666 ,no i jeszcze jest dodatkowo karta FireWire/PCIe firmy SYBA  bo potrzebuję FireWire do moje zew. karty muzycznej.

Chwilowo to całość na etapie testów i działa jak na razie ok oprócz wifi oraz bluetooth ,bo jeszcze tego nie zdążyłem ogarnąć ( w moim przypadku możliwość montażu w miejsce org.karty intela  karty Dell DW1830 + kext dla bluetooth ,ale nie mam jeszcze tej karty Dell-a ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.