Skocz do zawartości

Mojave (final) a stary Mac Pro 3.1 - pracuje jak burza, ale... Kilka uwag


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na swoim staruszku zainstalowałem finalną wersję Mojave, ale oczywiście przy pomocy dosdude1.

Działa i zapycha aż miło patrzeć.

Dla chcących się pobawić (na odrębnym dysku - zaznaczam) mam jedynie dwie uwagi...

- Mojave jest bardzo humorzasty jeżeli chodzi o karty grafiki. Apple wykopał wiele modeli kart, które pracowały poprawnie nawet z High Sierra. Na moje oko preferuje nVidię, choć to dziwne bo te karty nie dają pełnego wsparcia dla FinaCut Pro X i choćby dla Compressora. Mam dwie zapasowe karty ATI i żadna nie chce ruszyć pod 10.14. Trzecie moja karta to NVidia 710 2 GB pracuje poprawnie, ale Mojave nie wspiera wyjścia VGA (D-SUB). Oczywiście w tej karcie nie mam boot screena. Nie próbowałem testować droższych kart z oczywistego powodu, czyli z braku kasy i czasu. :)

- drugim problemem jest karta WiFi/BT. Athetos 9380, który zainstalowałem dla H. Sierra przestał działać. Problem rozwiązałem w innym wątku - przy instalacji bety wkopiowałem AirPortAtheros40.kext z kexta IO80211Family.kext od H. S. do Mojave, ale teraz przy wersji finalnej z lenistwa  przekopiowałem cały główny kext. Prowizorka, ale działa i jest na pewno tańsze od kupowania nowej karty, którą zapewne i tak Apple kiedyś wywali ze wsparcia.

 

Generalnie - maszyna pracuje trochę szybciej (zainstalowałem na starym i wolnym dysku, a i tak przyspieszyło). Podobno są jakieś problemy z zewnętrznymi wtyczkami do Final Cut X, ale to pozostawiam "etatowym" testerom. :)

Przestrzegam jednak przed stosowaniem Mojave jako głównego systemu. Czytałem, ze robie wiele psikusów nawet na nowych maszynach z pełnym wsparciem Apple.
P.s.
Proponuję aby pod postem osoby, które także mają Mojave Final na Mac Pro, dopisywały które karty grafiki i WiFi pracują w pełnym zakresie. Niekoniecznie tylko te, które dalą się flashować dla boot screena,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory masz rozjechane?, wszystko na niebiesko?, bo w moim imacu tak to niestety wyglada, grafika radeono HD 5750.

Na jednej z ATI ( nie pamietam w której) kolory były trochę skaszanione. Ledwo ruszyła, pomimo zainstalowani dodatku z dosdude. Na GT 710 jest wszystko ok, ale "na oko". Nie wiem tylko, jak będzie w podglądzie np. pdf, bo podobno tło może być czerwone. Wieczorem przełączę się na Mojave i dokładnie sprawdzę. Finalem bawiłem sie wczoraj dość krótko.

P.s.

Nie jestem orłem w temacie kextów, ale spróbuj przenieść ze starszego systemu (o ile masz Mojave na osobnym dysku i nie używasz go produkcyjnie).  :)

EDIT: przypomniałem sobie, że na pożyczonej HD 5750, wyjścia karty w ogóle się nie uruchamiały. 

EDIT2:

Web driver dla kart NVidii psuje robotę. Brak akceleracji. Driver systemowy jest lepszy o ile obsługuje typ karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla karty GT 710 mającej trzy wyjścia (DVI + HDMI + VGA/D-SUB), znalazłem pośrednie rozwiązanie. Kupiłem konwerter HDMI do VGA i mam 2 samodzielne monitory. Jden podłączony przez DVI, a drugi przez konwerter. Polak da radę. :)

Co nie zmienia faktu potrzeby szukania innych alternatywnych sposobów dla kart z DVI + D-SUB przy Mojave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.