Skocz do zawartości

Hack na i8700 do video - maksymalna kompatybilność


nurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo,

Myślę nad poniższą konfiguracją*. Chciałem się natomiast podpytać o to czy konkretne podzespoły powinny być kupione danej firmy czy jednak innej? Np. pamięci, karta graficzna, płyta główna...

Chodzi o to by nie mieć problemów po złożeniu czegoś takiego i oddaniu do instalacji double boota ;) (ja się nie znam i składać tego nie będę).

 

*widziałem aktualne ceny i8700k :/

 

 

Obudowa Fractal Design Define R5 USB 3.0 ATX Titanium (bez zasilacza)

Płyta główna Asus ROG STRIX Z370-E GAMING, Z370, HDMI, DVI, DP, DDR4, USB3.1, RAID, 2xM.2, ATX, LGA1151-G8

Procesor Intel Core i7 8700K 6x3.7 GHz BOX (LGA1151-G8, 12MB, UHD 630, 95W)

Karta graficzna Radeon Rx 580 Sapphire 8GB DDR5, 2xDP, 2xHDMI, DVI-D, PCI-E Pulse 1257/8000

Pamięć DDR4 Corsair 16GB 3200MHz Vengeance LPX Red CL16 (2x8GB)

Dysk SSD Samsung SSD960 EVO 500GB NVMe M.2, 3200/1800 MB/s

Dyski HDD SEAGATE IRONWOLF 6TB 3,5'' 256MB (ST6000VN0033)

Dyski HDD SEAGATE IRONWOLF 6TB 3,5'' 256MB (ST6000VN0033)

Dysk SSD Win Samsung 250GB SSD, 2.5", SATA3, 540MB/s, 520MB/s SSD850 EVO

Zasilacz Seasonic PRIME Gold 650W (SSR-650GD) 80Plus Gold

Chłodzenie proca Noctua NH-U14s

Inne Kamerka Logitech C920 HD

Karta sieciowa/BT od Apple do prawidłowej obsługi gładzika/klawiatury Apple

Karta dźwiękowa Sound Blaster Play (1/2) na USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chętnie bym dorzucił trochę do tego sprzetu ale budżet się skończył.

Spis robiłem parę miesiecy temu, więc faktycznie może płyta nie być dostępna :/ Ale rozumiem, że biorąc płytę z tej samej serii i od tego samego producenta, to powinno być ok? Czy jednak ponowić pytanie o konkretny model? Sorry za lamerskie pytania. Jaką płytę byś polecił do takiego kompa? Byle działało ok i by nie była upierdliwa w składaniu i chłodzeniu.

 

Ten spis płyt jest bardzo fajny ale to overdeliver informacyjny. Nic z tym nie zrobie, a chodzi mi głównie o to by płyta po prostu działała z macOS High Sierra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet jest, spokojnie  8-)  8-)  8-)

 

Zakładałeś płytę główną Asus ROG STRIX Z370-E GAMING,  koszt: 1183 zł.   Polecę: Asrock Z370 Extreme 4  za ok. 520.   Już mamy  663 zł na RAM :)

 

Jakby było za mało to możesz na pewno znaleźć taniej również dobry zasilacz do tego zestawu np. Zasilacz Corsair RM650X 650W (CP-9020091-EU)   kolejne 100 pare zł jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w tabelkę wpisane jakieś 600 pln za tę płytę

Jeśli koszty się zmniejszą to pierwsze czego potrzebuje to np. 2x10TB zamiast 2x6TB :)

 

Budżet jest, spokojnie  8-)  8-)  8-)

 

Zakładałeś płytę główną Asus ROG STRIX Z370-E GAMING,  koszt: 1183 zł.   Polecę: Asrock Z370 Extreme 4  za ok. 520.   Już mamy  663 zł na RAM :)

 

Jakby było za mało to możesz na pewno znaleźć taniej również dobry zasilacz do tego zestawu np. Zasilacz Corsair RM650X 650W (CP-9020091-EU)   kolejne 100 pare zł jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Admin sugerował części, ja się ustosunkowałem :)

Trochę sytuacja się zmieniła i teraz komp nie musi być super cichy, bo jest w osobnym pomieszczeniu niż śpię, więc może można urwać gdzieś coś z ceny.

 

Priorytetem jest jednak jakość i niezawodność. Jeśli można coś taniej, to ok, ale z tego powodu nie będę dokupywał kolejnych części jak ram czy hdd ;)

 

Tak czy inaczej, wielkie dzięki wszystkim za udział w dyskusji. Czyli firmy są dobrane ok.

Nie byłem pewien czy karta Sapphire albo pamięć Corsair się lubią z hamacami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie brałbym tańszą 8-)   bo różnice chyba nie do odczucia sądząc po tym teście poniżej.

https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Premiere-Pro-CC-2018-NVIDIA-GeForce-vs-AMD-Radeon-Vega-1206/

 

aczkolwiek, fakt, 1060 wypada troszkę lepiej niż rx 580, pytanie jak w praktyce to wyjdzie, ale to pewnie też zależy co dokładnie się robi i jak bardzo obciąża się sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podejść trochę ostrożnie do tych testów. Były robione pod Windows 10 a Adobe pod macOS to jakby osobno napisany pakiet programów. Wydajność może być inna. Z nVidią są wieczne utrapienia z dostępnością sterowników. Do Mojave jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy się pojawią. A jak się pojawią, to nie wiadomo na ile będą stabilne we współpracy z Adobe. A jak nie będą stabilne, to nie wiadomo ile czasu zajmie ich poprawa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagę. Na szczęście nie ja będę konfigurował tego Hamaca, bo się na tym nie znam. Będzie to robiła kumata osoba z tego forum. Przez ostatnie lata nauczyłem się (z roku na rok), że w nowości w przypadku macOS nie warto iść, więc na kompie stanie ostatnia wersja High Sierra i sobie tam poleży z rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.