Skocz do zawartości

poszarpane fonty Dell S2719DM, Radeon HD7870


bbart79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu postawiłem sobie Hackintosha na moim kilkuletnim PC:

 

intel i7 4771

16GB RAM

500GB SSD

HD7870

MSI Z87i Gaming AC

MacOS Mojave

 

Wczoraj dokupiłem do tego zestawu monitor Dell S2719DM, gdyż w poprzednim 22 calowym FullHD obraz wydawał mi się nieostry. Nowy monitor ma rozdzielczość 2560x1440 przy 27 calach przekątnej ekranu.

 

Czy możliwe abym oczekiwał za dużo w stosunku do tegoż monitora?

Czcionki wydają mi się nieostre, poszarpane.

Co jest nie tak? Czy ten typ poprostu tak ma? Bardzo proszę o pomoc i ewentualne rozwianie moich wątpliwości.

 

 

post-6527-0-48764900-1538392024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób profil overite, aby wywalić z EDID informacje o obsługiwanym przez monitor trybie YCbCr. Być może przełącza Ci się macOS w ten tryb i dlatego masz gorszy obraz.

 

Przeczytaj ten wątek:

http://hamac.pl/topic/8953-marginesy-przy-bootowaniu-clover%C5%82adowanie-osx-monitor-rozpoznany-jako-tv/

 

Jest tam link do skryptu którym wygenerujesz EDID Overite i sobie go dograsz do systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem z mojave usunięto subpixel antialiasing. Może przez to czcionki są poszarpane?

 

Źródło: https://imagazine.pl/2018/09/30/wszystko-o-macos-mojave/

  • Otwieramy Terminal.
  • Wpisujemy defaults -currentHost write -globalDomain AppleFontSmoothing -int xgdzie w miejsce x wstawiamy liczbę od 0 do 3. 0 oznacza wyłączenie wygładzania fontów, 1 to delikatne, 2 to średnie, a 3 to mocne wygładzanie.
  • Na koniec trzeba się wylogować i ponownie zalogować, aby ocenić zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady. Niestety efekt nie do końca mnie zadowala. Pozostawiam jednak ten problem chwilowo nierozwiązany, gdyż moim głównym zastosowaniem dla tego Hacka jest obróbka filmów w FCPX. Najpierw muszę zająć się zoptymalizowaniem systemu do pracy w tym programie. Chodzi mi szczególnie o wydajność eksportu. Do problemu z czcionkami wrócę w późniejszym terminie.

 

[edit]

Pobawiłem się trochę wszystkimi ustawieniami i skorzystałem ze wszystkich Waszych sugestii. Niestety efekt nie satysfakcjonuje mnie w 100%. Teraz już wiem, że po dłuższym użytkowaniu rMBP 13 obraz na 27 calach w rozdzielczości 256x1440 będzie kiepski. Rozdzielczość ta jest zdecydowanie za niska do monitora o takiej przekątnej.

Edytowane przez bbart79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.