Jump to content
rafal1978

Problem z instalacją systemy na starym macu

Recommended Posts

Witam

Jestem tu nowy i niedawno nabyłem Macbooka by zapoznać się z tym systemem.

Na macbooku jest zainstalowany system taki jak na zdjęciu i chciałem zainstalować na nim Liona ale niestety się nie da wywala mi taki komunikat jak na drugim zdjęciu.

Pytanie jak przechytrzyć tego macbooka by zainstalować nowszy system no i czy on będzie dobry bo nie ukrywam że macbook jest stary macbook white 2008 i chciałbym na nim jakiś system zainstalować który ma małe wymagania sprzetowe ,może coś doradzicie.

Z góry dziękuję bardzo za pomoc :) Pozdrawiam

post-11895-0-76003800-1538464342_thumb.jpg

post-11895-0-40209200-1538464361_thumb.jpg

Próbujesz zrobić upgrade systemu. Lion wymaga jak pamiętam minimum 10.6.8 aby przejść do 10.7.x. 

Jak nie zależy Ci na danych, to zwyczajnie sformatuj dysk w narzędziach dyskowych i zainstalujesz system na czysto. 

Zrobiłem tak jak napisał kolega JWRomek

Miałem drugi dysk z windowsem ktory sformatowałem pod maca a pendrive z systemem zrobiłem według poradnika z forum http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x-1011/

Z tym że El capitan , yosemite jak i maveric nie działają ogóle tylko lion się odpala na moim macu ale jest problem jak przy instalacji dochodzi do momentu logowania apple id i hasło to po wpisaniu prawidłowego loginu i hasła wywala taki błąd jak na zdjęciu... kombinowałem jeszcze kilka razy i to samo się dzieje :(

post-11895-0-89841000-1538589169_thumb.jpg

ostatnia wersja Mac OS X działająca na tym komputerze jest Lion 10.7.5. Nic nowszego NIE zainstalujesz.

Najlepiej zdobądź 10.6.0 lub 10.6.3 na płycie (takie wersje były wydawane) i zainstaluj na czysto Mac OS X. Potem aktualizując do 10.6.8 będziesz nóg kupić z Mac App Store Lion i zaktualizować do 10.7.5.

Zrobiłem tak jak napisał kolega JWRomek

Miałem drugi dysk z windowsem ktory sformatowałem pod maca a pendrive z systemem zrobiłem według poradnika z forum http://hamac.pl/topic/11766-windows-przygotowanie-klucza-z-recovery-hd-do-instalacji-os-x-1011/

Z tym że El capitan , yosemite jak i maveric nie działają ogóle tylko lion się odpala na moim macu ale jest problem jak przy instalacji dochodzi do momentu logowania apple id i hasło to po wpisaniu prawidłowego loginu i hasła wywala taki błąd jak na zdjęciu... kombinowałem jeszcze kilka razy i to samo się dzieje :(

Może pobierz całego liona , zrób instalacyjny pendrive z systemem , robiąc tym sposobem nie będziesz potrzebował się logować do konta apple by pobrać liona.

Link do liona: https://www.hackintosh.download/file/12-mac-os-x-lion/?do=download&confirm=1

wybierz lion.php

Może pobierz całego liona , zrób instalacyjny pendrive z systemem , robiąc tym sposobem nie będziesz potrzebował się logować do konta aple by by pobrać liona.

Dodałem załącznik byś mógł go pobrać.

Dzięki za odpowiedź :) tylko że nie widzę załącznika gdzie bym mógł pobrać tego liona :( Jakbyś mógł go jeszcze raz dodać to będę niezmiernie wdzięczny :)

Pozdrawiam

Dzięki za odpowiedź :) tylko że nie widzę załącznika gdzie bym mógł pobrać tego liona :( Jakbyś mógł go jeszcze raz dodać to będę niezmiernie wdzięczny :)

Pozdrawiam

Zmieniłem na link daj znać czy się pobiera.