Skocz do zawartości

Nvidia WebDrivers dla Mojave


mje
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Tyle, że to ogłoszenie, to już tak od 4 lat się pojawia. Zespoły pracujące nad driverami są dwa - jeden w Santa Clara, drugi w Zurychu. Oni tego rynku nie odpuszczą (szczególnie od strony eGPU) - ot mają pod górkę, bo Apple preferuje układy konkurencji. Czekania na nowe drivery będzie jak przy Pascalach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale biorąc pod uwagę że to ogłoszenie pojawiło się teraz w końcu te drivery będą, może nawet dla egpu co z boxem sonneta da możliwość podpinania większej ilości kart nvidii. To dobra wiadomość biorąc pod uwagę że apple trzyma wyłącznie z amd i nad kartami gtx były czarne chmury. Jak już dodali egpu do appla i można wsadzać radeony kwestią czasu jest na taki sprzęt od nvidii, a wtedy karty się odwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zanim zbudują sensowny zespół, napiszą, przetestują i zatwierdzą sterowniki to może być ze 6 miesięcy jak dobrze pójdzie :-D

Równie dobrze, może to tyczyć innego projektu do jakiejś kolejnej generacji kart. Sam tracę powoli cierpliwość i zastanawiam się nawet nad używanym RX-em, nawet pokoparkowym, bo ile można czekać :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem żeby mnie nie dziwił ten pęd za nowszym systemem.. Ludzie na windzie siedzą po kilka lat bo co kilka lat wprowadzany jest nowszy system, a nawet mimo to dalej siedzą na starym. W przypadku OSX wyszedł Mojave miesiąc temu czy tam dwa, gdzie poprzedni HS wyszedł rok temu, a wszyscy chcą już przechodzić na ten nowy. Co takiego ma mojave że nawet te pare miesięcy robi Wam taką różnicę? Pytam serio, bo mam mojave na alienware a hs na stacjonarce i nie widzę żeby cokolwiek mi nie działało czy wymagało przesiadki na najnowszy osx... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już nawet nie o sam OS chodzi, tylko o upierdliwe czekanie za każdym razem na webdrivery (a zdarzyło się kilka razy przypadkowo zrobić update systemu, trochę z własnej winy, bo nie czytałem dokładnie i zostać bez sterowników). Raczej dążę do konfiguracji bezobsługowej, najbardziej zbliżonej do stabilnej pracy jak na Macu, bez specjalnego martwienia się czy sterowniki wstaną. Ważniejsza jednak jest zdecydowanie bardziej stabilna praca w obsłudze Metal 2 bo OpenCL potrafi na maczkach płatać figle, wywala w niektórych sytuacjach projekty w Adobe a nawet jest wolniejszy w wybranych konfiguracjach sprzętu i kodeka video przy obróbce. H264 w 4K potrafi się renderować o ok 15-20% szybciej. I o ile jest możliwa praca w Adobe na obu rozwiązaniach, to OpenCL potrafi się wysypać, a Metal na kartach AMD jest ciut wydajniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam Metal ani OpenCL, bo skoro mam nvidię to używam CUDA w PremierePro. I po przesiadce z windy na HS bez ruszania sprzętu nie zauważyłem żadnego spowolnienia działania, obrabiam zdjęcia, montuję filmy, nic się nie sypie, nic nie trwa dłużej, nie ma żadnych figli. Mam starego kompa ale HS obsłuży i7 8gen gdybym chciał się przesiadać, kupować RTXa raczej nie będę bo ma jeszcze podatek od nowości. Jeśli już pragnąłbym Mojave tak strasznie strasznie sprzedałbym 1060 i kupił Vegę, która będzie działać plug'n'play na hacku, a 64ka jest lekko wydajniejsza od 1080.

 

Jeszcze bym zrozumiał ludzi uzależnionych od CUDA że się boją że stery nigdy nie powstaną i trzeba się będzie przesiąść na windę... Tylko ile jest programów korzystających wyłącznie z CUDA? I co ważniejsze, ile z nich wymaga Mojave do działania i nie pójdzie na HS? Tu odpowiedź jest logiczna - żaden, bo przecież Mojave nie obsługuje CUDA oficjalnie, (no dobra, obsługuje, ale tylko na staaarych kartach więc się nie liczy ;P) więc jak wydawca aplikacji miałby wymagać od kogokolwiek aktualizacji do czegoś, co nie obsłuży ich programu?

 

Podsumowując, kompletnie nie widzę potrzeby przesiadki na mojave i nie kumam pogoni za Metal 2 na Mojave użytkując karty nvidii. Bo użytkując AMD nie ma przecież problemu. Że niby zrobię coś szybciej na mojave + nvidia + metal2 niż na hs + nvidia + cuda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponoć to Apple blokuje sterowniki - wg informacji jakie znalazłem, Nvidia wysyła do Apple sterowniki, ale Apple nic z tym nie robi dalej.

 

Jest publiczna petycja do Apple w tej sprawie, aby wreszcie sterowniki webowe były dostępne w mojave:

https://www.change.org/p/tim-cook-apple-publicly-commit-to-work-with-nvidia-on-drivers-for-mac-os-10-14

 

Zawsze można spróbować ją podpisać, może coś to da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć to Apple blokuje sterowniki - wg informacji jakie znalazłem, Nvidia wysyła do Apple sterowniki, ale Apple nic z tym nie robi dalej.

 

Jest publiczna petycja do Apple w tej sprawie, aby wreszcie sterowniki webowe były dostępne w mojave:

https://www.change.org/p/tim-cook-apple-publicly-commit-to-work-with-nvidia-on-drivers-for-mac-os-10-14

 

Zawsze można spróbować ją podpisać, może coś to da.

Naprawdę sądzisz że taka petycja ma sens?

Moim zdaniem jest ona delikatnie mówiąc niemądra.

Jag by do mnie (jako przedsiębiorcy) ktoś przyszedł z żądaniem nawiązania współpracy z jakąś inną firmą to po prostu kazał bym się mu pie******

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merlin tutaj akurat chodzi wyłącznie o nas userów. Nikt nie zmusza nvidii do pisanaia sterowników do systemu w którym oficjalnie praktycznie nie ma gdzie zainstalować ich karty. Tu chodzi o jak najszersze nagłośnienie sprawy i pokazanie Apple ile użytkowników chce aby te sterowniki były. O to aby Apple wreszcie przestał ich olewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

What we found was support inside the Spaceship for the idea, but a lack of will to allow Nvidia GPUs. We've spoken with several dozen developers inside Apple, obviously not authorized to speak on behalf of the company, who feel that support for Nvidia's higher-end cards would be welcome, but disallowed quietly at higher levels of the company.

 

"It's not like we have any real work to do on it, Nvidia has great engineers," said one developer in a sentiment echoed by nearly all of the Apple staff we spoke with. "It's not like Metal 2 can't be moved to Nvidia with great performance. Somebody just doesn't want it there."

 

One developer went so far as to call it "quiet hostility" between long-time Apple managers and Nvidia.

 

For sure, somebody at Apple in the upper echelons doesn't want Nvidia support going forward right now. But, even off the record, nobody seemed to have any idea who it is. The impression we got is that it was some kind of passed-down knowledge with the origin of the policy lost to the mists of time, or an unwritten rule like so many in baseball.

 

Two years ago, pre-eGPU support, this block may have made at least a modicum of sense. Any Macs with PCI-E slots were aging, and the user base was dwindling through attrition alone. But, the drivers are available for High Sierra and are getting updated to this day —and we can testify that they still work great in a 5,1 Mac Pro, including the 1000-series cards.

 

The Nvidia driver can be shoe-horned onto High Sierra machines who want a Nvidia card in an eGPU. We're not going to delve into it here, but there is a wealth of information over at eGPU.io, if you're so inclined. And, don't upgrade to Mojave if you do so.

 

This decision makes absolutely no sense with eGPUs now being explicitly supported in macOS. They work fine in Windows, so it's not a technical limitation. Some tasks perform better on AMD, and some on Nvidia, it is a fact of silicon. There is no reason beyond marketing and user-funneling to prohibit use of the cards on a software level.

 

No, there aren't a ton of eGPU installs. Yes, a good portion of those users are fine with AMD cards. But, it is absolutely overly user-hostile to not allow Nvidia to release the drivers not just for future eGPU use, but for the non-zero percent of those users who are keeping the old Mac Pro alive. And if this is some kind of ancient Apple secret or preserved grudges that are preventing it, that's even worse.

 

And, it makes us worry what "modular" means for the forthcoming Mac Pro.

 

Zapomnijcie o tym, że Apple dogada się z Nvidią. Sterowniki ukażą się prawdopodobnie wtedy kiedy na horyzoncie będzie już nowa wersja systemu. Apple zmusza developerów do porzucenia CUDA na rzecz Metal 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.