Skocz do zawartości

Kilka pytań świeżo upieczonego użytkownika Hackintosha


JayJay_X
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! 

 

Jestem świeżo upieczonym szczęśliwcem któremu wraz z pomocą poradników hackintosh-polska udało mi się zainstalować macOS Mojave 10.14. Już po pierwszym włączeniu systemu pojawiły się w mojej głowie pytania i uznałem, że to miejsce będzie idealne aby je zadać. A więc przechodząc do meritum. 

 

Pytania:

 

1 - Czy istnieje możliwość włączenia systemu bez użycia clovera? Mam na myśli, że w UEFI wybieram system macOS i włącza się on od razu pięknie ładnie jak w normalnym urządzeniu od apple (Jestem estetą i zależy mi na tym tylko i wyłącznie z tego względu ale jednak zależy :-P )

 

 

2 - Czy wybieranie modelu urządzenia mac w SMBIOS wiąże się z późniejszą pracą komputera? Chodzi mi o to czy mając procka 4gen haswell mogę wybrać iMac'a z CPU 6gen i czy mogą być z tego powodu jakieś nieprzyjemne konsekwencje z pracy komputera? Słyszałem, że jeśli wybierze się zbyt starego np iMaca to nowsze odsłony systemu mogą się nie instalować.

 
3 - Czy jest jakiś sposób aby na klawiaturze np od della działały funkcje z klawiatury apple takie jak "launchpad", Mission Control", Klawisze multimediów oraz głośności?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Istnieję możliwość pominięcia całego interfejsu clovera, że odpala się bios, a po biosie odrazu same jabłko.

2. SMBios musisz mieć dobrany zależnie od Twojego sprzętu bo później mogą występować przedziwne kwiatki, nawet mogą występować problemy z GPU

3. Tutaj nie jestem pewien ale powinno jakoś się dać przemapować klawisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Istnieję możliwość pominięcia całego interfejsu clovera, że odpala się bios, a po biosie odrazu same jabłko.

 

A wiesz może jak to zrobić? Masz może jakieś linki/poradniki czy coś? Nie ukrywam, że pomimo wyłącznego faktu estetycznego zależy mi na tym strasznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.