Skocz do zawartości

Czarny ekran Radeon HD7770


AB76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zacznę może od tego że na początku karta odpaliła, natomiast teraz dochodzi jakby do ekranu logowania i dostaję czarny ekran. Próbowałem już wszystkiego co wyczytałem na forum i dalej to samo, dodam że używam do odpalenia Lilu.kext i WhateverGreen.kext. Na co jeszcze zwrócić uwagę może to tylko jakaś pierdoła którą przeoczyłem. Dlatego pytam czy coś jeszcze jest potrzebne do odpalenia w/w karty ? System na którym próbuję odpalić to Mojave.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawia się jak włączasz opcje Windows 8 Futures czy jakoś tak. Niektóre karty na niektórych wyjściach nie chcą wstawać jak płyta jest uruchomiona w czystym UEFI.

 

Tu masz co nieco info o tym problemie: http://hamac.pl/topic/15078-brak-sygnału-przy-uruchamianiu-z-podłączonym-monitorem-dvi/?p=127919

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak faktycznie jak wybiorę w Windows 8 Futures Windows 8 pojawia się opcja CSM Support a w niej można wybrać Always/Newer tylko że to w dalszym ciągu nic nie zmienia bez względu którą opcję wybiorę. Kupiłem jeszcze przelotkę mini displayport na DVI aby sprawdzić czy na mini displayport jest jakiś sygnał. No i coś się dzieje jak podłącze przez nią to zamiast czarnego ekranu jest żółty i kursor. Oczywiście nie zmienia to za wiele ale nie mam już pomysłów co jeszcze mogę zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta działa bez zarzutu na Windows 10 wszystkie złącza dvi hdmi 2x dp, Lilu 1.2.7 WhateverGreen 1.2.3 nowszych nie znalazłem. Teraz odpalił z taką sieczką. Normalnie bym pomyślał że padnięta jest karta ale odpalałem nawet gry na windowsie i działają bezproblemowo. Jedyne co jeszcze zauważyłem to cokolwiek dzieje się tylko na ostatnim złaczu dp na reszcie kompletnie nic się nie dzieje cokolwiek bym nie zmieniał w konfiguracji.

post-40-0-32763100-1539893025_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za holere nie mogę odpalić teraz jako że miałem dzisiaj wolny dzień instalowałem wszytko od zera el capitana, sierre, high sierre i na tych systemach działa bezproblemowo natomiast na mojave nic z tego, trzeba chyba się poddać i zostawić narazie high sierrę. Ale najdziwniejsze jest to że za pierwszym razem się udało ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.