Skocz do zawartości

MacBook pro mid 2012 md101 update do 10.14 - czy warto?


patry6123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie. Mam Macbooka pro mid 2012 w wersji md101 i zastanawiam się czy warto robić update do 10.14. Komp ma 4 GB ramu i wsadzony SSD. CZy update go nie zabije już do reszty? Na ten moment mam 10.12.6 i wszystko chodzi stabilnie, ale nie wiem już. Ktoś testował? Warto robić?

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie warto, abstrahując od samej specyfikacji. Ja osobiście bardzo żałuję instalacji macOS Mojave na swoim MBP Mid 2012 i gdy tylko znajdę wolną chwilę, robię downgrade. To, moim zdaniem, jeszcze zbyt świeży produkt, mocno niedopracowany.

PS Gdybyś jednak zdecydował się przetestować na "własnej skórze" - pamiętaj, aby pobrać wcześniej starszą wersję. W przypadku App Store obecnego w 10.14 nie jest to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Was zainstalowanie najnowszego systemu OS to test.... no to ja nie bardzo rozumiem, co dla Was testem nie jest. Mojave spisuje się ZNAKOMICIE na wszystkich komputerach  na których instalowałem. Zarówno na oryginalnym MacBookPro, jak i na składanych Hackintoshach.

Oczywiście, jak ma się problemy z NVidią i jej driverami to inna sprawa, ale nie powinno się pisać o "testowaniu", bo testować to można 10.14.1 czy 10.14.3 ale nie retail system. Można też testować jakąś kartę graficzną na 10.14.

Mojave 10.14 jest znacznie szybszy i pewniejszy niż jego poprzednik i dlatego WARTO instalować. Jeśli ktoś uważa, że nie, to powinien powrócić do Windows, najlepiej 7.

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale jednak nie. U mnie w pracy jest ok 30-40 iMaców i Mac-booków w szerokim zakresie modeli. Rozmawiałem w zeszłym tygodniu z chłopakami z IT. Tyle problemów z tym systemem to nie mieli jak z żadnym innym od Apple. Największy problem to nie bootowanie po update. Drugi to zamulanie i wolniejsza praca dysków. W dwóch przypadkach były bardzo częste zawieszenia systemu a potem samoczynne restarty. Reszta problemów to typowe drobnostki, które pewnie będą poprawiane w aktualizacjach. Tu się jakiś program nie zamyka, tam się nie otwiera, gdzieś indziej otwierają się puste okna lub nieaktywne pozycje menu np. w AppStore. Wszystko na oryginalnych, firmowych urządzeniach od Apple. W przypadku tej firmy ŻADNE zapewnienia typu "wiem, bo u mnie działa" nie ŻADNEGO mają sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla Was zainstalowanie najnowszego systemu OS to test.... no to ja nie bardzo rozumiem, co dla Was testem nie jest. Mojave spisuje się ZNAKOMICIE na wszystkich komputerach  na których instalowałem. Zarówno na oryginalnym MacBookPro, jak i na składanych Hackintoshach.

Oczywiście, jak ma się problemy z NVidią i jej driverami to inna sprawa, ale nie powinno się pisać o "testowaniu", bo testować to można 10.14.1 czy 10.14.3 ale nie retail system. Można też testować jakąś kartę graficzną na 10.14.

Mojave 10.14 jest znacznie szybszy i pewniejszy niż jego poprzednik i dlatego WARTO instalować. Jeśli ktoś uważa, że nie, to powinien powrócić do Windows, najlepiej 7.

Tyle w temacie.

 

Widzę, że trafiliśmy na speca od spraw językowych. Otóż tak, instalacja systemu, który miał swoją premierę stosunkowo niedawno i nie został jeszcze wystarczająco przeTESTowany ( ;) ) przez spore grono użytkowników, aby mieć pewność, iż po jego instalacji nie napotkamy na dodatkowe problemy, jest niewątpliwie testem.

 

Cieszę się, że u Ciebie już wersja 10.14 się sprawdziła. W moim jednak przypadku, jak u wielu innych użytkowników tak nie jest. Autor wątku - jak zrozumiałem - oczekiwał odpowiedzi czy warto porzucić 10.12 na rzecz 10.14, nie tracąc przy tym stabilności dotychczasowego systemu. Odpowiedź brzmi - nie. Możliwe, że po kilku aktualizacjach będzie godny polecenia, lecz aktualnie lepiej się wstrzymać.

 

A ponieważ u mnie wszystko się otwiera, zamyka a i drobnostek nie zauważyłem jak również pustych okien... więc pozostanę przy Mojave 10.14 choć to przecież nie ma sensu... Jednak pozostanę.

 

Pozostawaj zatem!

 

Możesz napisać dlaczego tak uważasz? Chodzi o jakieś typowo hackintoshowe problemy, czy coś innego?

Nie, tutaj odnoszę się wyłącznie do wrażeń związanych z działaniem systemu na oryginalnym sprzęcie Apple. Miałem (jak również moi znajomi i masa innych użytkowników online) sporo problemów z całkowitym zawieszaniem się systemu, błędami wyrzucanymi w App Store, etc.

 

Wystarczy z resztą kilka chwil spędzonych na Google, aby natrafić na wątki dotyczące problemów z 10.14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czasu Liona 10.7.0 takie problemy wersji GM 10.x.0 i .1 to niemal norma. Już zdarzało się nawet, że pierwsza beta aktualizacji 10.x.1 wychodziła jeszcze przed premierą podstawowej wersji systemu. To niestety źle świadczy. Z mojej praktyki stabilizacja nowego macOS następuje dopiero wraz z aktualizacją co najmniej .2 a najczęściej dopiero .3. Do tego dochodzą problemy z kompatybilnością programów. A to nie odpala np Word, a to nie działa jakiś innych Adobe, a to nie ma sterowników do urządzeń Black Magic czy np AJA i tak pisać można długo.

 

Każdy powinien sam sobie sprawdzić czy jego programy odpalają. Najlepiej wydzielić sobie np 50GB partycje n dysku i zainstalować tam Mojave. Jak będą działać programy i nie widzimy problemu, to widać ten pakiet aplikacji z których korzystamy działa ok. U jednej osobny może być wszystko OK a u innej problemy uniemożliwia pracę, dlatego nie ma co generalizować na zasadzie wszystko OK/NIE tylko samemu sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.