Jump to content
alladyn21

RTX2080 - opinie, kompatybilność, testy.

Recommended Posts

Witam

Słychać coś w temacie sterowników? Po jakim czasie były dla paskali?

Jak by ktoś miał pytania co do grafiki to właśnie stałem się szczęśliwym/lub też naiwnym posiadaczem :)

Pod kątem gier - większość tytułów 60FPS w 4K niektóre 50-60FPS w 4K.

Przy dekodowaniu kodeka H265 - 12% użycia GPU

Dajcie znać chętnie odpowiem na pytania

Sprawa skomplikowana, bo trzeba przepisać sterowniki z OpenGL na Metal. Jedno jest raczej pewne, bo o ile pod Mojave Open GL i OpenCL jest wstrzymane, ale da się odpalić aplikacje na tym napisane. To za rok w 10.15 zostanie to całkowicie porzucone i niewspierane.

PS. Nie tylko nVidia musi przepisać sterowniki. Wszyscy developerzy gier i programów też muszą to zrobić (oczywiście niezależnie od nVidii). Oczami wyobraźni widzę spore zamieszanie za rok, mini armageddon ;-)

Sprawa skomplikowana, bo trzeba przepisać sterowniki z OpenGL na Metal. Jedno jest raczej pewne, bo o ile pod Mojave Open GL i OpenCL jest wstrzymane, ale da się odpalić aplikacje na tym napisane. To za rok w 10.15 zostanie to całkowicie porzucone i niewspierane.

PS. Nie tylko nVidia musi przepisać sterowniki. Wszyscy developerzy gier i programów też muszą to zrobić (oczywiście niezależnie od nVidii). Oczami wyobraźni widzę spore zamieszanie za rok, mini armageddon ;-)

a co to będzie jak apple znowu odbije i porzuci intela xD

Ciekawe czy porzucenie intela ma związek z hackami :D wydaje mi się, że przesiadanie się na arm to strzał w kolano... no ale ja tam nie mam nic do gadania hehe. 

Czytałem ten temat i dziś napisali, że pracują razem z apple nad sterownikami

Przy przejsciu z 9x0 na 10x0 ludzie czekali na drivery 11 miesiecy.

Teraz moze byc gorzej ze wzgledu na zmiany. I mam wrazenie ze to Apple blokuu/nie pomaga Nvidia w pracach, w zwiazku z czym musza robic reverse engineering by te drivery wydac.

To samo jest z obsluga starszych karta na Mojave

Nawet jeśli dostaniemy nowe webdrivery to we wrześniu będzie ten sam problem. Zaraz ostatnie wymienialne Pro będą już tak stare że Nvidia zrezygnuje z wydawania sterowników skoro żaden inny obecny sprzęt Apple nie korzysta z ich akceleratorów. To teraz jak kupowanie kota w worku. AMD jest zbyt mocno obsadzona w portfolio Apple...

Oby nowy modularny Mac Pro coś zmienił. Aczkolwiek widząc jakie ceny produktów absurdalnie oderwane od rzeczwistosci serwuje Apple, to nie zdziwił bym się ceny blisko 10k USD za Mac Pro.

ceny same spadną po tym co teraz inwestorzy odwalają :) jak wyszło, że założenia się nie pokrywają z rzeczywistością. Na to liczę - bo ceny to już nawet nie układ słoneczny... tylko kosmos - a do jakości to już w ogóle 

Nie ruszają, gdyż webdrivery wspierające Turingi nie zostały podpisane przez Apple. Te webdrivery, które wyszły, wspierają karty do generacji Volta włącznie.

Nie wydadzą, bo sterowniki musiały by być niepodpisane, a niepodpisane domyślnie nie załadują się, bo zablokuje je mechanizm SIP.

Wiele osób jest jest rozczarowanych tym brakiem porozumienia. Apple ponoć żąda sterowników bez CUDA i wyłącznie z METAL2, a NVIDIA nie chce się na to zgodzić, bo jednak CUDA to ich autorska technologia i wielu przypadkach przy kodowaniu Video zwyczajnie najszybsza.

Żałuję też, że chociaż na starsze systemy nie wydają sterowników obsługujących Turingi. Pascale niestety już praktycznie znikają z rynku a o nowej 1080 czy 1080Ti to można pomarzyć od dawna.

Żałuję też, że chociaż na starsze systemy nie wydają sterowników obsługujących Turingi. Pascale niestety już praktycznie znikają z rynku a o nowej 1080 czy 1080Ti to można pomarzyć od dawna.

Aby wydać drivery z obsługą nowych układów, niezależnie od wersji systemu, wciąż trzeba mieć sterowniki na nowo podpisane cyfrowo przez Apple. Wydanie driverów dla nowych układów nVidii jest im absolutnie nie na rękę.