Skocz do zawartości

czy na moim sprzęcie dam radę zainstalować macOS


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie standardowe, ale dla mnie jako początkującego ważne.

Płyta główna: ChiefRiver (a konkretnie HM77 produkcji Esonic)

Procesor: Intel Core i3-2350M

Grafika: wbudowana Intel HD Graphics 3000

Pamięć: Trancend 1x4GB DDR3 1333MHz

LAN: RTL 8168/8111

Dźwięk: Realtek ALC 662

 

Płyty i procesora nie znalazłem na żadnej liście obsługiwanych przez Apple. Przeszukiwałem też fora i nic.

Ustawiałem różne parametry i opcje clovera zarówno z poradników Hackintosh.Polska jak i z poradników Hamac.pl nie udało mi się do tej pory uruchomić instalacji.

Próbuję z dystrybucją Sierra 10.10, bo wyczytałem, że Mojave nie obsługuje grafiki HD Graphics 3000. Jednak Sierra też nie chce się uruchomić.

Dodam jeszcze, że bios (AMI) ma co prawda tryb UEFI, lecz nie obsługuje UEFI boot, wiec Clovera uruchamiam w trybie Legacy.

Po uruchomieniu pendriva z Clovera pojawia się tylko linijka samych "+" i następuje reset.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakiś notebook?

 

HD3000 były uciążliwe w odpalaniu. Ty masz jeszcze miks platform z starszego i nowszego macBooka. Zew względu na CPU i Grafikę w nim (HD3000) powinieneś posługiwać się jakąś identyfikacją od np MacBooka Pro 2011 mimo, że chipset jest od modelu 2012.

 

Dobrym wyjściem dla Ciebie będzie skorzystanie z wyjściowego configu przygotowanego przez rehabman:

https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config

Odszukaj config który najbardziej pasuje do Twojego iGPU, chipsetu 7-dmej generacji i rozdzielczości matrycy.

 

Daj znać co udało Ci się zdziałać.

 

PS LAN i Audio powinno dać się odpalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za config. Sierra zainstalowana, choć problemy były też (a może, przede wszystkim) w różnych innych miejscach. 

Na chwilę obecną już prawie wszystko działa. Z kilkoma rzeczami jeszcze sobie nie poradziłem.

1. Brak dźwięku, bo nie widzi podłączonych głośników. Na karcie "Dźwięk" jest komunikat "Nie podłączono urządzeń wyjściowych. A przy otwieraniu VooDooHDA pojawia się komunikat "No VooDooHDA devices detected"

2. Nieprawidłowo zachowuje się grafika. Musiałem podłączyć dwa monitory: jeden po VGA, drugi po HDMI. Bios, Clover i boot startują na VGA, a od logowania obraz jest na HDMI. W preferencjach nie ma możliwości ustawić drugiego monitora. Mogę zmusić Clovera do startu z HDMI, ale wtedy nie uzyskuję właściwej rozdzielczości po zalogowaniu(dostępna jest tylko minimalna 800x600). 

Wszystko pozostałe wygląda, że jest Ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.