Skocz do zawartości

MacPro ElCapitan na SSD restartuje się podczas ładowania


tarky74
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
ok. rok temu kupiłem używaną stację Mac Pro z SSD i wgranym systemem El Capitan. Kilka miesięcy temu komputer odmówił współpracy, tzn., gdy włącza się kompa wszystko wygląda na początku ok, jest dźwięk startowy, pojawi się ekran z jabłkiem i pasek ładowania systemu. Na pasku widać, że komputer wczytuje system, ale w okolicach 30% zatrzymuje się na kilka sekund, po czym samoczynnie restartuje się... i tak w kółko.
Szukałem w necie różnych rozwiązań i starałem się je wdrożyć, ale nie przyniosły żadnego rezultatu, największym sukcesem było to, że pasek doszedł do ok. 60% stanu i oczywiście komputer restartował się na nowo. Jak zapewne domyślacie się, 60 procent to za mało by świętować i otwierać butelkę szampana ;)
Tak więc utjnąłem w tej sytuacji na dobre, nie mam zielonego pojęcia jak zacząć poprawnie rozwiązywanie tego problemu, co gorsza, nie znam nawet za dobrze konfiguracji tego kompa. Wiem na pewno, że jest to Mac Pro, z 1 ssd 1 Tb SSD z El Capitan, wszystkie sloty HDD sa zajęte dyskami które tam zamontowałem i chodziło to bez większych problemów kilka miesiecy. Jeśli dobrze pamiętam napęd DVD wyzionął był ducha ze 2-3 miesiące przed tym, jak cały komputer sie poddał, możemy więc założyć że ten napęd jest niedostepny. Internet miałem poprzez kartę wifi, ale mam też możliwość podpiąć się z kablem.
Na wiosnę tego roku mieliśmy trochę problemów z elektrycznością w domu, w czym upatruję prawdopodobne źródło problemów z SSD (ale to tylko przypuszczenie) i wkrotce po tym komputer padł.
Może ktoś z użytkowników tego forum przerabiał podobny problem i w sumie najbardziej zależy mi na opisie, co powinienem zrobić od początku, krok po kroku, by mój mac wrócił do żywych.. Jestem (do tej pory) szczęśliwym użytkownikiem maców i nigdy nie miałem okazji ćwiczyć żadnych poważniejszych misji z przywracaniem do życia kompa i w obecnej sytuacji nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć. I tak, wiem, że mogę oddać kompa do serwisu, ale mieszkam poza granicami PL, na pustyni i do najbliższego sensownego miejsca gdzie odważyłbym się oddać komputer mam co najmniej 100km, więc jakby średnio mi "po drodze" ;)
Będę wdzięczny za wszelką pomoc ii mam nadzieję że z Waszą pomocą uda mi się ten problem rozwiązać/
pozdrawiam
tarky74
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij po kolei eliminowac zainstalowany sprzet, wyciagnij dysk/dyski ale nie systemowe, podmien grafike, wyciagaj ram. Jesli masz system na jakims nosniku sproboj zainstalowac system na nowo, przez zewnetrzny naped lub nosnik usb. Odpal kompa w trybie dysku twardego (command+T) przy starcie, podlacz pod innego maka, jesli sprzet odpali w takim trybie i po podlaczeniu pod innego maka bedzie mozna dysk przegladac to znaczy, ze ssd powinien byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.