Jump to content
nurek

Lumetri color crashuje Premiere Pro na GTX 1060

Recommended Posts

Hej,

Czy ktoś miewa taki problem? Myślałem że coś z jednym projektem mam nie tak ale dodałem do innego projektu lumetri color do jednego pliku i gdy poustawiałem suwaki i przestawiłem playhead w inne miejsce i znowu w miejsce gdzie był plik z nałożonym lumetri color, to Premiere się zcrashował.

 

Problem występuje przy każdym odpaleniu/użyciu tego efektu. Mogę korekcję zrobić szybko "fast color..." ale to jest mniej wygodne narzędzie.

 

Macie jakieś rozwiązanie problemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, zrobiłem szybki test na GTX 1050 i Premiere Pro CC 2019, ale u mnie Lumetri Color działa bardzo dobrze. Przyznam, że presety kolorów sypały mi projekty jakieś 2 tygodnie temu, przed ostatnią aktualizacją Premiere. Masz aktualną wersję? Może przeinstaluj. Ostatnio często poprawiali się sypanie programu przez Lumetri więc może coś jest na rzeczy :/

 

https://helpx.adobe.com/premiere-pro/kb/fixed-issues.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hamac nowy, więc całość tutaj jest nowa aczkolwiek załapałem się z instalacją CC przed ostatnią aktualizacją i potem zaktualizowałem... i może wtedy się zaczęło sypać. Odinstaluje i zainstaluje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhh, pochwaliłem dzień przed zachodem słońca... Nie dało mi to spokoju i zacząłem dokładniej bawić się filtrami. Jednak też się wywala. Nie zawsze i nie za każdym filtrem Lumetri, ale jednak potrafi dość często, nawet już po zwykłym przeciągnięciu filtru na klip...

 

ALE: Znalazłem przyczynę! W ustawieniach projektu (File -> Project Settings -> General) muszę mieć renderowanie obrazu na Mercury Playback Engine GPU Acceleration (Metal). U mnie jest stabilny jak skała. Gdy przełączę na OpenGL, to Lumetri zawiesza i crashuje całe Premiere potrafiąc przy tym nawet uszkodzić projekt. Zobacz czy Tobie pomoże.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no i działa <3 WIELKIE DZIĘKI!

 

Jak mnie Apple irytuje z tymi swoimi standardami. Dobrze że w media encoderze nic się nie wykrzacza jak mam openCL ustawione jak akceleracje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.