Skocz do zawartości

MacPro 3.1 - jaki dysk SSD?


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pasowało by mi kupno dysku M2, ale do tego potrzebna karta, czyli dodatkowa kasa i _chyba_ tylko import (a tego chcę uniknąć).

Dyski 2,5'' dość potaniały, ale złącze jest typu SATA 2, więc nie wiem czy warto.

Celuje w 500GB - w cenie w okolicach 300zł +-.

Może jakieś podpowiedzi, linki...

P.s.
Z techniki jestem tzw. cienki Bolek. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD zawsze warto, wiadomo będzie wolniej niż na SATA3, ale w dalszym ciągu szybciej niż zwykły HDD :) Najlepiej coś od samsunga jakoś mają dużo lepszą żywotność niż pozostałe marki: 

 

post-2022-0-77240800-1542637883_thumb.png

 

to są moje SSDki w hackintoshu.. dwa pierwsze to dyski nvme, mają jakieś 2 miesiące.. na ADACIE jest windows, na samsungu macOS..  Adata już 1% w dół :o 

Samsung EVO 840 mam już coś ponad 3 lata - wątpie, aby ADATA tyle wytrzymała ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSD zawsze warto, wiadomo będzie wolniej niż na SATA3, ale w dalszym ciągu szybciej niż zwykły HDD :) Najlepiej coś od samsunga jakoś mają dużo lepszą żywotność niż pozostałe marki: 

attachicon.gifScreenshot 2018-11-19 at 14.30.50.png

to są moje SSDki w hackintoshu.. dwa pierwsze to dyski nvme, mają jakieś 2 miesiące.. na ADACIE jest windows, na samsungu macOS..  Adata już 1% w dół :o

Samsung EVO 840 mam już coś ponad 3 lata - wątpie, aby ADATA tyle wytrzymała ;-)

Kurcze - stawiałem właśnie na ADATA. Ten Samsung 840 EVO jest drogi. Za jakość trzeba płacić, ale dla mnie to za wysoka cena. :) Swoją drogą czytając opisy nie zdawałem sobie sprawy z marnej wytrzymałości SSD. Producenci piszą o milionach godzin... Kiszka.

W finansowym zasięgu są 250GB, ale dla odmiany to za mała pojemność. Trochę półamatorsko montuję video i jakos trudno mi sobie wyobrazić wygodną pracę mając system i programy na SSD, a materiał źródłowy na HD. To chyba było by bez ekonomicznego sensu w ujęciu szybkości pracy. :) Czas wczytywania programów/systemu z HD mi nie przeszkadza, bo w końcu ile razy dziennie to robię, ale czas obróbki jest wąskim gardłem. No chyba, że sie mylę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jest czarny piątek, może znajdziesz ciekawe oferty.

Aktualnym liderem wydajności i wytrzymałości względem rozsądnej ceny jest samsung 860 evo. 500GB dyski oscylują w cenach około 350PLN.

Ta cena jest w moim zasięgu. :) Jeszcze brak mi będzie "redukcji" do szuflad Mac Pro... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.