Jump to content
Sign in to follow this  
De3ny

Szumiące słuchawki Bluetooth (Creative Sound Blaster Jam)

Recommended Posts

Witajcie, 
ostatnio nabyłem słuchawki BT Creative Sound Blaster Jam, podłączone po kablu do hacka, działają dobrze, jednak gdy chcę ich słuchać bez kabla na Fenvi FV-T919 to w tle dostrzegam dodatkowe dźwięki w postaci szumów, przejaskrawień wysokich tonów, co jest uciążliwe. Podłączone bezprzewodowo do iPhone 7 grają dobrze, tak samo jak podłączone do hacka po kablu. Da się coś na to zaradzić? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktywowałem, jednak dźwięk jest taki sam jak przed tym zabiegiem, a w informacjach nadal wyświetla się aktywny kodek SBC. Po kablu nadal gra lepiej, tak samo jak na iPhone. 

Spróbowałem to samo zrobić na Dell E6430 z donglem Broadcoma i ta sama sytuacja. Użycie terminala również nie pomaga (zrzut ekranu). Da się coś z tym zrobić? Czy ten sposób działa tylko na słuchawki, które wspierają aptX? 

post-4827-0-42506800-1544290272_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpierw aktywowałeś z poziomu Bluetooth Explorera, tak?

Teraz doczytałem, że Jamy nie posiadają aptX, więc to i tak nic nie zmieni. W moim przypadku pod macOS słuchawki są widziane poprawnie, natomiast pod Windowsem 10 meldują się jako słuchawki oraz zestaw słuchawkowy. Gdy wybiorę słuchawki, dźwięk jest taki jaki ma być. Druga opcja cofa o jakieś 10-12 lat w czasy pierwszych mono słuchawek Bluetooth do prowadzenia rozmów w samochodzie. Zerknij więc czy tak się nie dzieje.

Sprawdzałeś to? https://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=437&catName=Headphones&subCatID=1034&prodID=22312&prodName=Sound%20Blaster%20JAM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam identyczne słuchawki i generalnie nie ma z nimi problemów. Przepinam między komputerami w domu i w pracy (High Sierra, Win 7, Win 10) i zawsze dźwięk jest OK. W każdym systemie meldują się prawidłowo. Raz kiedyś, na Win10 brzmiały jakby przytłumione, przez ścianę, ale pomógł zwykły restart komputera oraz przeinstalowanie sterowników z ponownym parowaniem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedyne co udało mi się zrobić to odpalić AAC (w terminalu jest 1), choć dalej wyświetla się aktywny kodek SBC w informacjach BT. Nie dostrzegam już przejaskrawień wysokich tonów i żadnych dodatkowych uciążliwych dźwięków, albo się przyzwyczaiłem. 

Pytanie do zrzutu ekranu - czy Disable AAC codec nie powinno być ustawione na "0", czy jest dobrze tak, jak jest? 

post-4827-0-55958800-1544295910_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabyłem kolejne słuchawki BT OneAudio Elysium i jest taka sama sytuacja jak w przypadku Jamów. Na Windowsie obie pary grają dobrze, na iPhone 7 również, a na macOS Mojave dźwięk posiada dodatkowe syczące trzaski, przejaskrawione wysokie tony, obie pary zawsze meldują aktywny kodek SBS, odpalenie AAC nic nie daje. Jestem bardzo wyczulony na takie dźwięki i przeszkadzają w odsłuchu, szczególnie gdy w utworze jest więcej wyższej średnicy, która dodatkowo się "wyciąga" i strasznie brudzi wokal. Da się coś z tym zrobić? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Możliwe że nie ma to wiele wspólnego, ale patrzyłeś jakie masz ustawienia formatu strumienia w "Konfigurator MIDI Audio" - jaka jest częstotliwość próbkowania i ilości bitów? Spróbuj pozmieniać i zobacz czy będzie miało to wpływ. Wiem, że niektóre pokładówki durniały jak np włączyło się tryb inny niż potrafiły obsłużyć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To, że jest to dongiel na układzie broadcoma nie oznacza że jego licencja (firmware) wspiera dane funkcje. Np na rynku była masa układów na brodcomie, a tylko jeden mi znany firmy belkin model FT016 wspierał poprawnie klawiaturę i mysz w BIOS i cloverze. Wszystkie inne oprócz applowych nie potrafiły tego.

 

Może tu masz podobna sytuacje, skoro macOS widzi układ który teoretycznie wspiera, to i obsługuje tak jakby potrafił to samo co układ applowy, ale Ty masz innej firmy być może czegoś jednak nie potrafi.

 

Oczywiscie to tylko teoria a nie jakieś konkrety na podstawie zweryfikowanych testów.

 

Niestety pojawienie się ikonki BT w belce nie oznacza że wszystko potrafi taki BT.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@javazlaz chyba jednak nie. U Ciebie BT zgłasza się jako MAJOR... a u De3ny jako OneAudio...

 

 

Dobra, panowie, ustalcie jakieś wspólne zeznania, bo ja sam się nawet pogubiłem. Jakie urządzenia BT macie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marshall Major II obsługują aptX i być może to on rozwiązuje tutaj problem. Ja mam jedynie SBC, niby AAC na enabled, ale nadal meldują się jako SBC. 

BT zgłasza się tak, jaką nazwę mają dane słuchawki. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.