Skocz do zawartości

Szumiące słuchawki Bluetooth (Creative Sound Blaster Jam)


De3ny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 
ostatnio nabyłem słuchawki BT Creative Sound Blaster Jam, podłączone po kablu do hacka, działają dobrze, jednak gdy chcę ich słuchać bez kabla na Fenvi FV-T919 to w tle dostrzegam dodatkowe dźwięki w postaci szumów, przejaskrawień wysokich tonów, co jest uciążliwe. Podłączone bezprzewodowo do iPhone 7 grają dobrze, tak samo jak podłączone do hacka po kablu. Da się coś na to zaradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowałem, jednak dźwięk jest taki sam jak przed tym zabiegiem, a w informacjach nadal wyświetla się aktywny kodek SBC. Po kablu nadal gra lepiej, tak samo jak na iPhone. 

Spróbowałem to samo zrobić na Dell E6430 z donglem Broadcoma i ta sama sytuacja. Użycie terminala również nie pomaga (zrzut ekranu). Da się coś z tym zrobić? Czy ten sposób działa tylko na słuchawki, które wspierają aptX? 

post-4827-0-42506800-1544290272_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw aktywowałeś z poziomu Bluetooth Explorera, tak?

Teraz doczytałem, że Jamy nie posiadają aptX, więc to i tak nic nie zmieni. W moim przypadku pod macOS słuchawki są widziane poprawnie, natomiast pod Windowsem 10 meldują się jako słuchawki oraz zestaw słuchawkowy. Gdy wybiorę słuchawki, dźwięk jest taki jaki ma być. Druga opcja cofa o jakieś 10-12 lat w czasy pierwszych mono słuchawek Bluetooth do prowadzenia rozmów w samochodzie. Zerknij więc czy tak się nie dzieje.

Sprawdzałeś to? https://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=437&catName=Headphones&subCatID=1034&prodID=22312&prodName=Sound%20Blaster%20JAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczne słuchawki i generalnie nie ma z nimi problemów. Przepinam między komputerami w domu i w pracy (High Sierra, Win 7, Win 10) i zawsze dźwięk jest OK. W każdym systemie meldują się prawidłowo. Raz kiedyś, na Win10 brzmiały jakby przytłumione, przez ścianę, ale pomógł zwykły restart komputera oraz przeinstalowanie sterowników z ponownym parowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co udało mi się zrobić to odpalić AAC (w terminalu jest 1), choć dalej wyświetla się aktywny kodek SBC w informacjach BT. Nie dostrzegam już przejaskrawień wysokich tonów i żadnych dodatkowych uciążliwych dźwięków, albo się przyzwyczaiłem. 

Pytanie do zrzutu ekranu - czy Disable AAC codec nie powinno być ustawione na "0", czy jest dobrze tak, jak jest? 

post-4827-0-55958800-1544295910_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nabyłem kolejne słuchawki BT OneAudio Elysium i jest taka sama sytuacja jak w przypadku Jamów. Na Windowsie obie pary grają dobrze, na iPhone 7 również, a na macOS Mojave dźwięk posiada dodatkowe syczące trzaski, przejaskrawione wysokie tony, obie pary zawsze meldują aktywny kodek SBS, odpalenie AAC nic nie daje. Jestem bardzo wyczulony na takie dźwięki i przeszkadzają w odsłuchu, szczególnie gdy w utworze jest więcej wyższej średnicy, która dodatkowo się "wyciąga" i strasznie brudzi wokal. Da się coś z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że nie ma to wiele wspólnego, ale patrzyłeś jakie masz ustawienia formatu strumienia w "Konfigurator MIDI Audio" - jaka jest częstotliwość próbkowania i ilości bitów? Spróbuj pozmieniać i zobacz czy będzie miało to wpływ. Wiem, że niektóre pokładówki durniały jak np włączyło się tryb inny niż potrafiły obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że jest to dongiel na układzie broadcoma nie oznacza że jego licencja (firmware) wspiera dane funkcje. Np na rynku była masa układów na brodcomie, a tylko jeden mi znany firmy belkin model FT016 wspierał poprawnie klawiaturę i mysz w BIOS i cloverze. Wszystkie inne oprócz applowych nie potrafiły tego.

 

Może tu masz podobna sytuacje, skoro macOS widzi układ który teoretycznie wspiera, to i obsługuje tak jakby potrafił to samo co układ applowy, ale Ty masz innej firmy być może czegoś jednak nie potrafi.

 

Oczywiscie to tylko teoria a nie jakieś konkrety na podstawie zweryfikowanych testów.

 

Niestety pojawienie się ikonki BT w belce nie oznacza że wszystko potrafi taki BT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.